Lauksaimnieku neapmierinātība ar stingrākiem ES vides aizsardzības noteikumiem palielinās visā Eiropā. Beļģijā, Francijā, Spānijā, Itālijā, Nīderlandē, Polijā un Vācijā ir bloķēti ceļi. Aplūko foto no protestiem Briselē!

Viņuprāt, Eiropas prasības un izmaksas tikai pieaug, bet lauksaimnieku smagais darbs netiek novērtēts. Strīdu centrā ir arī ES–Merkosur brīvās tirdzniecības līgums.

Vairāki tūkstoši Beļģijas un citu valstu lauksaimnieki ceturtdien, 1. februārī bija ieradušies Briselē, kur notika ES samits un pulcējās 27 ES valstu augstākās amatpersonas. Daži protesta dalībnieki Briselē iebrauca jau trešdienas vakarā un nakti pavadīja netālu no Eiroparlamenta. Citi agrā rītā, taurēm skanot, iebrauca Briselē, iztraucējot pilsētnieku naktsmieru. 

Viņu mērķis ir pievērst sev un samilzušajai problēmai pēc iespējas lielāku uzmanību. Tāpēc traktori nobloķējuši ielas ap Eiropas Parlamentu, un netālajā Luksemburgas laukumā lauksaimnieki pulcējušies plašā skaitā. 

Sabraukuši ne tikai beļģi, bet arī itāļi un spāņi. 

Tomēr vairāki simti kaimiņvalstu lauksaimnieki netika, jo tiem ceļi uz Eiropas galvaspilsētu bija nobloķēti. 

Zemnieku protesti Beļģijā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.