Par Latvijas vīru volejbola izlases galveno treneri apstiprināts 40 gadus vecais igaunis Rainers Vasiljevs, kura vadībā komanda centīsies kvalificēties 2026. gada Eiropas čempionāta finālturnīram.

Reklāma

Pavasarī līgums netika turpināts ar iepriekšējo valstsvienības treneri poli Mihalu Gogolu, kurš Latvijas izlasi vadīja divus gadus. Kuluāros runāja, ka viņa vietā varētu stāties Uģis Krastiņš, kurš veiksmīgi darbojās pie Ukrainas kluba Ļvivas "Barkom-Kažaņi" stūres, šai komandai spēlējot Polijas čempionātā. Beigās izvēle gan kritusi par labu Vasiljevam. Viņš ir otrais Igaunijas volejbola pārstāvis Latvijas izlases vadībā – vēl pirms Gogola izlasi trenēja Āvo Kēls, palīdzot komandai iekļūt 2021. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Vasiljevs par treneri strādā jau 17 gadus, sāka kā asistents Tartu komandā "Pere Leib", bet 2009. gadā pārņēma šīs vienības vadības grožus. Tāpat Igaunijā trenējis Rakveres un Tallinas "Selver" volejbolistus un dzimtenē atgriežas arī tagad, kļūdams par Pērnavas vienības treneri. Tam pa vidu iekrājis pieredzi ārzemēs, strādājot Šveices, Polijas, Kipras un Rumānijas klubos. Viņam ir arī pieredze ar izlasēm, jo astoņus gadus bijis Igaunijas izlases galvenā trenera palīgs un divus gadus strādājis ar dāmu izlasi.

Vasiljevs uzskata, ka Latvijas izlase ir konkurētspējīga un tās galvenais mērķis būs iekļūt nākamā Eiropas čempionāta finālturnīrā. 

"Latvijai ir labs pieredzējušo un jauno spēlētāju līdzsvars, kam ir daudzsološa nākotne. Daudzus latviešu spēlētājus pazīstu, lai arī pēdējos gados esmu strādājis ārpus Baltijas reģiona. Latvijas volejbolistus vienmēr esmu redzējis kā cīnītājus, vienalga, vai viņi spēlē kopā izlasē vai katrs savā klubā. Man patīk šāda tipa spēlētāji. Emocionāla cīņa par mērķiem un laba darba ētika treniņos – šīs lietas palīdz komandai būt stiprai," savu volejbola filozofiju atklāj Vasiljevs. Kā otru mērķi jaunajā amatā viņš sev izvirza sekmēt jaunās paaudzes spēlētāju progresu, kā arī panākt, lai būtu daudz spēlētāju, kuriem ir izlases līmenim atbilstošas prasmes.

"Vēlējāmies tādu treneri, kuram būtu vēlme strādāt un attīstīt izlasi ilgtermiņā. Ņemot vērā, ka šogad nepiedalījāmies Eiropas līgā, būtisks faktors bija arī uzticēties trenerim, kuram ir bijusi saskarsme ar Latvijas spēlētājiem, jo ieskriešanās periods šoreiz ir ļoti īss. Esmu saņēmis ļoti labas atsauksmes par viņu gan no izlases spēlētājiem, gan arī dažādiem ārvalstu speciālistiem, tā ka ticu, ka kopā spēsim sasniegt izvirzītos mērķus," federācijas veikto trenera izvēli pamato Latvijas nacionālo izlašu koordinators Arturs Vitkovskis.

Kvalifikācijā, kas sāksies jau augusta vidū, Latvijai jāspēkojas ar Slovākiju un Kosovu. Finālturnīram kvalificēsies grupas uzvarētāja, kā arī piecas labākās otro vietu ieguvējas no septiņām apakšgrupām. Gatavošanos pirmajām divām spēlēm Latvijas izlase sāks 8. jūlijā, bet jūnija beigās tiks nosaukti izlases kandidāti.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.