No nākamā mācību gada vidējās izglītības programmā tiks iekļauta obligāta valsts aizsardzības mācības (VAM) īstenošana, paredz grozījumi vispārējās vidējās izglītības standartā, ko otrdien pieņēma valdība.

Reklāma

VAM būs viens no veselības, drošības un fiziskās aktivitātes mācību jomas pamatkursiem. Tā apguve notiks astoņas mācību stundas vienu dienu mēnesī divus secīgus mācību gadus. Kursa apgūšanai paredzētas 112 mācību stundas. Skolas varēs pašas izvēlēties, vai īstenot VAM papildus esošajai skolēnu slodzei vai uz citu mācību priekšmetu stundu apjoma rēķina. Ja skolēnu mācību snieguma dinamika pasliktināsies, skolas vadītājs varēs mainīt stundu skaitu kursā, pēc nepieciešamības to palielinot. VAM īstenošana notiks pēc Jaunsardzes centra izstrādātas mācību programmas un skolēnu mācību snieguma vērtēšanas kārtības, to īstenos jaunsargu instruktori.

Saeima 2018. gadā pieņēma lēmumu, ka no 2024. gada 1. septembra valsts aizsardzības mācība kā obligāts mācību priekšmets tiek ieviesta visās izglītības iestādēs, kas īsteno vispārējo un profesionālo vidējo izglītību.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.