Plānotajam skolēnu skaita kritērijam šobrīd neatbilst vairāk nekā 70 Latvijas vidusskolas, lēš Izglītības un zinātnes ministrijā.

Tā intervijā Latvijas Radio atzina IZM Izglītības departamenta direktore Edīte Kanaviņa.

Pašlaik 13 vidusskolās visā 10.–12. klašu posmā ir mazāk nekā 20 skolēnu, septiņās vidusskolās ir 21–25 skolēni, astoņās skolās – 26–30 skolēnu, bet 49 vidusskolās – 31–60 skolēnu. Vairāk nekā 60 skolēnu visā posmā ir 130 vidusskolās.

E. Kanaviņa uzsvēra, ka IZM plānotie kritēriji nenozīmē slēgt visas skolas, kurām nav optimālā bērnu skaita. Lēmumu par izglītības iestādes slēgšanu vai reorganizēšanu jāpieņem pašvaldībai.

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomniecei izglītības un kultūras jautājumos Inārai Dundurei esot zināms, ka nākamajā mācību gadā 10. klasi neatvērs 24 vidusskolas.

Ne IZM, ne LPS pārstāves nevarēja nosaukt, cik pamatskolas varētu tikt slēgtas, jo, lai arī tām noteikti skolēnu skaita kritēriji, tie atšķiras valstspilsētām, administratīvajiem centriem un reti apdzīvotajām teritorijām. 

Pašvaldības var arī lemt kādu skolu saglabāt, attiecīgi trūkstošo finansējumu tai nodrošinot no sava, nevis valsts budžeta.

Skolu tīkla veidošanā noteicošais kritērijs būs skolēnu skaits. To paredz IZM informatīvais ziņojums "Kompleksi risinājumi augstvērtīgai izglītības nodrošināšanai vispārējā pamata un vidējā izglītībā". Minimālo izglītojamo skaitu klašu grupā noteiks, ievērojot optimālās klases pieeju jeb skolēnu skaitu klasē atkarībā no izglītības iestādes atrašanās vietas, četras klašu grupas un izglītības iestādes atrašanās vietu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.