Patlaban pieaudzis augu aizsardzības līdzekļu zādzību skaits no zemnieku saimniecībām, kas nodarbojas ar augkopību, atzina biedrībā "Zemnieku saeima".

Reklāma

"Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš skaidro, ka, ņemot vērā augu aizsardzības līdzekļu augsto cenu un pieprasījumu nelegālajā tirgū, garnadži sākuši pastiprināti apmeklēt saimniecības. 

Viņš norāda, ka vienas piecu litru augu aizsardzības līdzekļu kannas cena var sasniegt pat 400 eiro, kas zagļiem ir "labs ķēriens".

Lazdiņš novērojis, ka 

no saimniecībām izzagtie augu aizsardzības līdzekļi tālāk tiek pārdoti Lietuvā un Latvijā mazdārziņu īpašniekiem vai citiem saimniekiem.

"Gribu uzsvērt, ka tirgot un iegādāties izmantošanai augu aizsardzības līdzekļus drīkst tikai tie, kas saņēmuši speciālas atļaujas, jebkādas darbības melnajā tirgū ir kategoriski aizliegtas," pauž Lazdiņš.

Biedrībā norāda, ka lauksaimniekiem ir jāizvērtē riski, un augu aizsardzības līdzekļi jāglabā drošās, slēdzamās noliktavās, apsverot tās aprīkot arī ar videonovērošanas kamerām un kustību sensoriem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.