No 25. aprīļa līdz 27. maijam Lauku atbalsta dienests (LAD) aicina iesniegt projektus, lai saņemtu atbalstu investīcijām vairākos ar energoefektivitāti saistītos pasākumos

No 25. aprīļa līdz 27. maijam LAD aicina iesniegt projektus, lai saņemtu atbalstu investīcijām ierobežotiem mērķiem pasākuma "Ieguldījumi materiālajos aktīvos" divos apakšpasākumos: "Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās" un "Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē". Atbalstāmi tādi projekti, kas sniedz ieguldījumu klimata pārmaiņu vai pielāgošanās pasākumu īstenošanai. 

Attiecināmi ir ieguldījumi tikai pamatlīdzekļu iegādē un būvniecībā atjaunīgās enerģijas ražošanas iekārtu uzstādīšanai. 

Finansējums nav sadalīts pa reģioniem, bet pa mērķa virzieniem un atbalsta saņēmējiem.


Pasākumā "Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās" kopējais finansējums ieguldījumiem energoefektivitātē un atjaunojamās enerģijas izmantošanā ir seši miljoni eiro. 

Tas sadalīts pa saimniecību grupām: mazo saimniecību grupai – 1 milj. eiro; vidējo saimniecību grupai – 2,4 milj. eiro; lielo saimniecību grupai – 2,6 milj. eiro.

Finansējums ieguldījumiem emisiju samazināšanai paredzēts 10 milj. eiro apmērā. 

Mazo saimniecību grupai – 1,5 milj. eiro; vidējo – 4 milj. eiro; lielo – 4,5 milj. eiro.

Ieguldījumiem bioloģiskajās lauku saimniecībās kopējais finansējums ir seši miljoni eiro. 

Atbalstu nepiešķir ieguldījumiem lauksaimniecībā izmantojamo traktoru un ražas novākšanas pašgājējtehnikas iegādei. Mazo saimniecību grupai – 2,5 milj. eiro; vidējo – 2 milj. eiro; lielo – 1,5 milj. eiro. 


Pasākumā "Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē" ieguldījumiem energoefektivitātē un atjaunojamās enerģijas izmantošanai kopējais finansējums atvēlēts piecu miljonu eiro apmērā. 

Savukārt kooperatīvajām sabiedrībām abos apakšpasākumos finansējums ir divi miljoni eiro, kas paredzēti energoefektivitātes, atjaunojamās enerģijas izmantošanai un emisiju samazināšanai.


Maksimālais attiecināmo izmaksu apmērs atbalsta pretendentam tiek rēķināts kopā ar pārejas periodā (2021.–2023.) saņemto publisko finansējumu.


Iesniegto projektu īstenošanas beigu datums, ja tiek ieguldītas investīcijas ražošanas pamatlīdzekļu iegādei vai būvniecībai, kas saistīta ar atjaunīgās enerģijas ražošanas iekārtu uzstādīšanu, ir viens gads no LAD lēmuma apstiprināšanas, bet ne ilgāk kā līdz 2025. gada 1. augustam.


Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.