Latvijā būtu jāierobežo saules paneļu izvietošana uz lauksaimniecības zemēm, uzskata biedrība "Zemnieku saeima".

Reklāma

Pēc biedrības valdes priekšsēdētāja Jura Lazdiņa paustā, saules paneļu uzstādīšanu uz lauksaimniecības zemes būtu atļaujama tikai tad, ja elektroenerģijas ražošana paredzēta pašpatēriņam.

Tāpat saules paneļu uzstādīšanu komerciāliem nolūkiem varētu pieļaut organiskajās augsnēs, kur lauksaimniecības produkcijas ražošana tuvākajos gados var tikt ierobežota. Lazdiņš norāda, ka Latvijā ir gandrīz 90 000 hektāru organiskās augsnes, un tā ir sastopama visos Latvijas reģionos.

Šobrīd valstī, viņaprāt, vērojams haoss saules parku izveidošanā un izvietošanā. 

Valstij nav skaidri definētas stratēģijas enerģētikas jomā un vienotas politikas saules paneļu parku izvietošanai uz lauksaimniecības zemes.

Lazdiņš uzskata, ka šī brīža ģeopolitiskajā situācijā pārtikas ražošana ir nacionālās drošības jautājums, ko nedrīkst ierobežot ar lauksaimniecības produkcijas ražošanai piemērotu zemju izmantošanu citām vajadzībām.

"Zemnieku saeima" ar aicinājumu veikt nepieciešamās izmaiņas normatīvajos aktos vērsusies Klimata un enerģētikas ministrijā, Zemkopības ministrijā, Ekonomikas ministrijā, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās vides un reģionālās politikas komisijā un tās Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijā, kā arī Saeimas frakcijās.

Biedrība "Zemnieku saeima" dibināta 1999. gadā. Biedrības biedri ir 800 mazu un lielu saimniecību. Biedri kopā apsaimnieko vairāk nekā 500 000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes un saimniecībās nodrošina darbu vairāk nekā 4000 darbinieku.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.