Pārspēja savas cerības – Vācijas handbola izlasei un Renāram Uščinam sudrabs Parīzes olimpiskajās spēlēs ir liels sasniegums.

Finālā vācieši bez variantiem ar 26:39 zaudēja Dānijai, Latvijā dzimušais Uščins guva četrus vārtus, kopumā viņam 52 precīzi metieni, esot starp turnīra pieciem rezultatīvākajiem spēlētājiem.

Finālā vācieši spēlēja pirmo reizi kopš 2004. gada, Parīzē jaunajiem talantiem bagātā komanda uz medaļām īsti necerēja, lai gan šoziem Eiropas čempionātā mājās bija ceturtie.

Basketbolā par olimpiskajiem čempioniem piekto reizi pēc kārtas kļuva ASV, kas pēc izglābšanās pusfinālā pret Serbiju (atspēlējās no -17) finālā pret Franciju kontrolēja cīņas gaitu un uzvarēja ar 98:87. Stefans Karijs pēdējos divos mačos trāpīja 17 no 26 tālmetieniem, tostarp zelta mačā visus četrus pēdējās trijās minūtēs, vienatnē atrisinot beigu intrigu. Turnīra vērtīgākā spēlētāja balva nu jau trīskārtējam olimpiskajam čempionam Lebronam Džeimsam.

Francija komandu sporta veidos vīriešiem startēja teicami – zelts regbijā-7 un volejbolā, sudrabs arī 3x3 basketbolā un futbolā, kur fināla izskaņā atspēlējās no 1:3, tomēr papildlaikā zaudēja Spānijai ar 3:5. Sievietēm uz pjedestāla no mājiniecēm tika basketbolistes un handbolistes.

Jāizceļ sporta brīnumvalsts Slovēnija, kuras vīri izcīnīja ceturto vietu handbolā un iekļuva ceturtdaļfinālā volejbolā.

ASV basketboliste Daiana Taurasi Parīzē ieguva savu sesto olimpisko zeltu, bet kolēģe no Austrālijas Lorēna Džeksone – piekto medaļu, pirmā bija 2000. gadā Sidnejā.