Pieci metēji, pa diviem sprinteriem, gargabalniekiem, lēcējiem un viens soļotājs, tā disciplīnu sadalījumā izskatīsies Latvijas komanda 26. Eiropas čempionātā vieglatlētikā, kas pēc nedēļas sāksies Itālijas galvaspilsētā Romā, ko mēdz dēvēt arī par mūžīgo pilsētu.

Reklāma

Kā allaž kuplākā pārstāvniecība šķēpmetējiem – Līnai Mūzei-Sirmajai jau sestais Eiropas čempionāts, Rolandam Štrobinderam piektais, Gatim Čakšam un Patrikam Gailumam trešais, bet Anetei Sietiņai (iepriekš Kociņa) otrais iznāciens prožektoru gaismā.

Savā piektajā Eiropas čempionātā piedalīsies sprintere Gunta Vaičule, kura startēs 200 un 400 metru distancēs, bet otro reizi Vecā kontinenta meistarsacīkstēs 20 km soļošanas distanci veiks Raivo Saulgriezis. Pērējiem pieciem debija – Agatei Caunei 5000 metros, Artūram Medvedam 10 000 metros, Valteram Kreišam kārtslēkšanā, Oskaram Gravam 200 metros un Sandim Dzenītim trīssoļlēkšanā.

Šī gada rezultātu sarakstos visaugstāk atrodas pērnā pasaules čempionāta ceturtās vietas ieguvēja Sietiņa, kura ar 63,21 metru tālu metienu ir trešā.

Mūze-Sirmā šosezon sākusi mierīgāk un ar savu labāko rezultātu 58,91 metrs sezonas listē ir 22. vietā, taču Eiropas čempionāta kvalifikācijā, kurā ņemti vērā rezultāti no pagājušā gada maija, viņa ir otrā ar 64,78 metrus tālu raidījumu. Kvalifikācijas normatīvus šim čempionātam, tāpat kā abas šķēpmetējas, izpildījuši arī Gailums, Caune, Vaičule (400 m) un Medveds, pārējie pie ceļazīmes tika pēc vietas pasaules rangā, piedevām Saulgriezis un Dzenītis starp dalībniekiem iekļuva caur adatas aci jeb kā pēdējie.

Romā vieta dalībnieku vidū, piedevām ar šogad trešo labāko rezultātu Eiropā, atrastos arī trīssoļlēcējai Rūtai Lasmanei, taču viņai nākamnedēļ otrpus okeānam jāpiedalās ASV studentu čempionāta finālsacensībās. Parasti Eiropas čempionāti norisinās augustā, olimpiskajos gados mazliet agrāk, bet, kā "Latvijas Avīzei" skaidroja Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs, 

šoreiz norises termiņus iespaidojis Eiropas čempionāta finālturnīrs futbolā, ar kuru uzmanības un publicitātes ziņā vieglatlētika konkurēt nevar, 

tāpēc ASV studējošajiem labākajiem eiropiešiem šoreiz dalība Eiropas čempionātā iet secen.

Sacensībām no Romas varēs sekot līdzi LTV7 tiešraidēs.

Stafetes komandai pietrūka pieredzes

  • Dmitrijs Miļkevičs, LVS ģenerālsekretārs: Latvijas vieglatlētikai 12 dalībnieki ir daudz, jo ar katru reizi atlases normatīvi tikai aug. Priecē, ka disciplīnu diapazons ir diezgan plašs, ne tikai šķēpmetēji un vēl kāds, bet ir gan lēcēji, gan garo distanču veicēji un sprinteri. Cerējām, ka komanda būs vēl lielāka, taču 4x100 metru vīru stafetei šoreiz vēl pietrūka. Viņus speciāli aizvedām uz sacensībām Izraēlā, puiši daudz trenējās, bet pietrūka pieredzes. Latvijā pēc ilgiem gadiem vidējais līmenis sprintā ir ļoti audzis. Romā, protams, ceram uz šķēpmetējiem, Anete Sietiņa sezonu sākusi ļoti labi, arī Gatis Čakšs metis tālāk par 82 metriem. Domāju, ka labas izredzes ir arī Agatei Caunei, viņai pēc ilgākas pauzes pirmais starts bija daudzsološs, un jāņem vērā, ka Eiropā garajās distancēs nav tik spēcīgas pretinieces kā pasaules čempionātos. Šoreiz čempionāts notiks daudz agrāk nekā parasti un daudzi pasaules klases atlēti koncentrējas Parīzes olimpiskajām spēlēm, kas paver iespēju citiem. Lielākajai daļai Latvijas sportistu šī būs arī lieliska iespēja cīnīties par labāku pozīciju pasaules rangā un olimpisko ceļazīmi. Kvalifikācija notiks līdz jūnija beigām, un pēdējā iespēja būs Latvijas čempionātā Valmierā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.