Ņemot vērā straujo tehnoloģiju attīstību, pašlaik cilvēkiem ir ļoti plašas iespējas iegādāties dažādu veidu bezpilotu gaisa kuģus jeb dronus. Valsts vides dienests (VVD), kurš no iedzīvotājiem saņem informāciju par iespējamo vides prasību pārkāpumiem, kas nereti uzņemta, izmantojot dronu, atgādina, ka, veicot lidojumus gaisa telpā, jāievēro noteiktas prasības.

Reklāma

Jāņem vērā, ka atsevišķās vietās bezpilota gaisa kuģu lidojumiem var tikt noteikti aizliegumi, ierobežojumi vai atvieglojumi, kas saistīti ar drošuma, drošības, privātuma vai vides aspektiem. Dažos gadījumos var nākties lidojumus iepriekš saskaņot vai ievērot papildu nosacījumus, piemēram, lidojumus veikt tikai ar noteiktas klases bezpilota gaisa kuģi, bet citos – lidojumi var tikt pilnībā aizliegti.

Bezpilota gaisa kuģa pilotēšanai noteikti ierobežojumi lidlauku tuvumā, zonās, kas izveidotas saistībā ar aviācijas aktivitātēm, un ap militāriem objektiem, Latvijas Banku, ieslodzījuma vietām, kā arī infrastruktūras objektiem, kas saistīti ar sabiedriskās kārtības un drošības, valsts robežas drošības un civilās aizsardzības nodrošināšanu.

Ierobežojumi noteikti arī ap rūpniecisko avārijas risku objektiem, ielu, valsts autoceļu un to pārvadu, tiltu, dzelzceļa infrastruktūras, elektrisko tīklu gaisvada līniju un kapsētu tuvumā.

Sīkāk ar dronu lidojumiem noteiktajām prasībām var iepazīties valsts aģentūras "Civilās aviācijas aģentūra" informatīvajā materiālā internetā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.