Fiziski grūtākais sagatavošanās posma process pasaules čempionātam ir aiz muguras, "Latvijas Avīzei" atklāja Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

Reklāma

"Katru dienu treniņā izejam cauri tehniskām individuālām detaļām un komandas spēlei – variējam visas zonas, lai saprotam, ko spēlējam. Iepriekšējā nedēļa bija pati smagākā, šonedēļ pirmdien un otrdien vēl ir tādi pussmagie treniņi, bet pēc pārbaudes spēlēm Šveicē akcents būs uz ātruma darbu," skaidroja Harijs Vītoliņš.

Pagaidām maz uzmanības veltīts spēlei nevienādos sastāvos, jo vēl nav ieradusies virkne spēlētāju, kam paredzētas galvenās lomas. Vakar, gatavojoties piektdien un sestdien izbraukumā gaidāmajiem mačiem pret Šveici, komanda patrenēja vairākumu. 

"Jaunas iestrādes nav, ir zināmas kombinācijas, kur daudz gulstas uz pareizā lēmuma pieņemšanu īstajā brīdī un cik kvalitatīvi to var izdarīt," norādīja treneris.

Iepriekšējās pārbaudes spēlēs pret Somiju veselības likstās iedzīvojās seši hokejisti, bet viņi izlaida vien divas trīs treniņu dienas un var atkal strādāt ar pilnu sparu. "Puiši grib un raujas uz ledus, visi saprot, ka treniņu un spēļu nav tik daudz, vēlas sevi parādīt un tikt izlasē. Esmu gandarīts ar trīs aizvadītajām treniņu nedēļām, centība, intensīvs darbs, koncentrēšanās. Neesmu dzirdējis, ka kāds vaidētu, ka ir par lielu slodze, cīnīšanās par vietu sastāvā ir vajadzīga. Tāpat kā pagājušajā gadā neviens nečīkst, mūsu uzdevums ir to noturēt," teica Vītoliņš.

Viņš šobrīd nevēlas atklāt, vai Elvim Merzļikinam tiek plānota pirmā vārtsarga vieta un kā redz viņa emocionālo gatavību: "Vajadzīga attieksme, Elvis zina, ko mēs gribam. Vēl ir četras pārbaudes spēles, negribu teikt, kurš ir pirmais un kurš otrais, tas nebūtu godīgi pret pārējiem vārtsargiem."

Šobrīd ar izlasi ir 26 laukuma spēlētāji, uz Šveici dosies 24. Šonedēļ varētu pievienoties uzbrucējs Eduards Tralmaks, kurš ar Kladno "Rytiri" saglabājis vietu Čehijas ekstralīgā, pārspēļu sērijā ar 4:0 pieveicot otrās spēcīgākās līgas uzvarētāju "Vsetin".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.