Karaliskās Zviedru akadēmijas 2024. gada balva tulkošanā piešķirta LNB Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavas nozaru informācijas ilggadējai ekspertei Mudītei Treimanei.

Reklāma

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) agrākā Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavas nozaru informācijas eksperte Mudīte Treimane, kas LNB veltījusi gandrīz 50 darba gadus, saņēmusi prestižo Karaliskās Zviedru akadēmijas 2024. gada balvu tulkošanā. Šo balvu vēl ir saņēmuši divi latviešu literāti – Solveiga Elsberga 1986. gadā un Juris Kronbergs 2014. gadā. Karaliskās Zviedru akadēmijas balva tulkošanā tika izveidota 1965. gadā un to piešķir Zviedrijas Akadēmija.

Mudītei Treimanei 2009. gadā par ilggadēju un izcilu ieguldījumu skandināvu bērnu literatūras tulkošanā piešķirta arī Jāņa Baltvilka balva.

Mudīte Treimane tulko no zviedru, norvēģu, dāņu un angļu valodas, bet tulkojumā no zviedru valodas latviski izdotas ap 100, galvenokārt bērnu grāmatu. No tām daudzas ir Astrīdas Lindgrēnas sarakstītās.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.