Drošas braukšanas skola (DBS) vairākās Latvijas pilsētās vēl šonedēļ piedāvā bezmaksas automobiļu pārbaudes, kurās auto īpašniekiem ir iespēja noskaidrot sava spēkrata gatavību ziemas ceļiem.

Pagājušajā gadā līdzīgā akcijā tika pārbaudīti aptuveni 350 automobiļi. Šogad jau pirmajās trijās dienās līdzīgs skaits. Visvairāk Liepājā. Auto vecums 12–14 gadi. Riepas auto īpašnieki, kā izrādās, nesteidz mainīt, sevišķi Kurzemē. Par to liecina 5 mm protektors (vidēji). Satrauc arī riepu vecums – vairāk nekā pieci gadi. Gaismas vairumā gadījumu ir kārtībā. Augstums labs, kūļa stiprums bieži vājāks, nekā vajadzētu, jo reflektori jau slikti.

Pārbaudes laikā tiek noteikta ziemas riepu atbilstība likumam un drošas braukšanas pamatprincipiem: riepas ir darba kārtībā, ja nav vecākas par pieciem gadiem, kā arī, ja to protektors seklākajā vietā nav mazāks par četriem līdz pieciem milimetriem. Tāpat tiek pārbaudīta automašīnas akumulatora darbība un apsekoti lukturi, lai noskaidrotu, vai tie ir atbilstoši noregulēti un neapžilbina pretim braucošos. 

Meistari arī pārliecināsies, vai auto uzpildīts ar sezonai atbilstošu logu šķidrumu, un pārbaudīs logu slotiņu kvalitāti, lai nepieciešamības gadījumā tās varētu nomainīt. 

Būs iespēja arī saņemt konsultācijas par drošu braukšanu ziemā.

Pēc pārbaudes autovadītāji saņem speciālistu slēdzienu, kas palīdz atbilstoši sagatavoties ziemas braukšanas sezonai.

Automašīnu pārbaudes (no plkst. 11 līdz 18)

Valmierā 24. novembrī – Ausekļa ielā 26

Daugavpilī 25. novembrī – Ventspils ielā 28

Rīgā 26. novembrī – Jāņavārtu ielā 21

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.