Lai iedzeram, lai svinam, Šai Jāņu vakarā, Jo rītu skaidri zinām, Būs sukas tā vai tā!

Reklāma

Jau pilnā sparā no daudzām skatuvēm un dažādos radioviļņos sparīgi dzied Blaumaņa "Skroderdienu Silmačos" nebēdnīgā trijotne. Un taisnība vien ir – kad tad kārtīgi izlustēties, ja ne Jāņos! 

Bet diemžēl vārdi par tām pēcjāņu sukām šovasar sit pa ausīm kā nekad. 

Mati ceļas stāvus, klausoties, kādā strupceļā vai, vienkārši sakot, auzās iebraukušas diženā projekta "Rail Baltica" lokomotīves – kā noskaidrojušas Baltijas valstu revīzijas iestādes, gan sliktās pārvaldības, gan četrkārt pieaugušo daudzos miljardos eiro mērāmo izmaksu dēļ. 

Kōō nu? – gribas jautāt Ēvalda Valtera balsī gluži kā filmas "Vella kalpi" sprukās nonākušajam birģermeistaram Ekam. 

Ko, ko? Kā jau parasti mūspusē pēc šāda veida "atklāsmēm" pieņemts – Saeima nodibina parlamentārās izmeklēšanas komisiju, arī Ģenerālprokuratūra vērtēs "Rail Baltica" atbildīgo personu darbības... 

Vai šoreiz beidzot tiks līdz reālām sukām – lai noskaidrotu un sauktu pie atbildības tos, kuri salaiduši ripā ne tikai Baltijai, bet arī visas Eiropas drošībai svarīgo projektu un tā turpmākā virzība nebūtu apdraudēta? Līdzšinējā pieredze raisa pamatotu skepsi, ka mazos... atkal un lielos... atkal...

Bet tāpēc jau viss labais un Jāņi – nu nepavisam! – nav atcelti. Lai līgojam, lai svinam, jo mums tam ir pamats – "Mājas Viesis" pirmo pusgadu noslēdz ar priecīgu ziņu. 

Pateicoties jums, mīļie žurnāla lasītāji, īpaši – pircēji, esam tikuši pie svarīgas balvas – vadošo preses izplatīšanas un tirdzniecības uzņēmumu SIA "Reitan Convenience Latvia" ("Narvesen" un "Caffeine") un SIA "Preses serviss" izvērtējumā par pagājšgad visvairāk pirktajiem preses izdevumiem nominācijā "Visvairāk pārdotais mājai, dārzam, virtuvei izdevums "Narvesen" tirdzniecības vietās" 2. vietā ierindojies "Mājas Viesis"! Tā ir pelnīta atzinība gan žurnāla kvalitatīvajam saturam, gan mūsu lasītājiem, kas to prot un grib novērtēt! 

Kad sociālajos tīklos publicējām aicinājumu abonēt "Mājas Viesi" otrajam pusgadam, kāda kundze uzdeva manām ausīm nedaudz šokējošu jautājumu – sak, vai tad mūsdienās kāds vēl pasūtina žurnālus, nu, varbūt izņemot bibliotēkas, kuras to dara par pašvaldību līdzekļiem? Nodomāju, šāds jautājums vien liecina, cik dažādos un savstarpēji nesaistītos "burbuļos" dzīvo mūsdienu Latvijas sabiedrība. Jā, atbildēju, gan pērk, gan abonē, gan papīra, gan elektroniskā formātā, gan individuāli, gan bibliotēkas, kas ir no sirds apsveicami, jo lieliski, ka rūpējas par gara gaismu ļaudīm! Dāma nelikās mierā – nu cik, cik "Mājas Viesim" to abonentu? 

Vairāki tūkstoši visā Latvijā, varēju lepni un godīgi rakstīt. Un katrs zelta vērts. Un tā tam būt arī turpmāk.

 Lai Jāņi mūs visus – rakstītājus, bildētājus un lasītājus – atkal uzved un notur spēka, prieka un pārliecības kalnā!

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.