Vācijas automobiļu kluba ADAC eksperti nonākuši pie secinājuma, ka Ķīnas autobūves produkcija pēdējos gados ir stingri uzlabota un min Eiropas ražotājiem uz papēžiem.

Reklāma

Par to raksta vācu mediji, atsaucoties uz ADAC atskaiti par 13 Ķīnas automašīnu pārbaudēm pēdējo trīs gadu laikā. Automobiļu kluba eksperti norāda, ka Ķīnas transportlīdzekļi ir nopietni konkurenti un pārliecinoši daudzās testa kategorijās. Ar diviem izņēmumiem visas viņu automašīnas Euro NCAP pārbaudēs ieguva piecas no piecām zvaigznēm. Pat izvairīšanās testā, kurā tiek pārbaudītas elektroniskās drošības sistēmas, jo īpaši ESP pareiza darbība, testa kandidāti neuzrādīja nekādus trūkumus, kamēr daudzi Eiropas ražotāju transportlīdzekļi bija spiesti samierināties ar sliktākiem rezultātiem.

Tomēr autoklubs saskatījis arī trūkumus elektroniskajās palīdzības sistēmās – ceļa zīmju atpazīšanas, joslu ievērošanas un distances konroles sistēmas bieži darbojās neuzticami. Šeit Eiropas ražotāji gūst labumu no gadu desmitiem ilgās pieredzes, strādājot ar šīm, ļoti sarežģītajām sistēmām. 

Tomēr var arī redzēt, cik ātri Ķīnas ražotāji reaģē uz kritiku: piemēram, jaunākajos "Nio" modeļos šīs sistēmas jau ir būtiski uzlabotas.

Ķīnieši lielu uzsvaru liek uz skārienekrāniem, tomēr šajā jomā ne vienmēr viss gludi – sarežģītas izvēļņu struktūras apvienojumā ar dažkārt gausiem displejiem, programmatūras kļūdām un nepareiziem tulkojumiem atkārtoti rada problēmas, kontrolējot gaisa kondicionētāju, navigāciju vai izklaides saturu.

Automobiļu klubs norāda uz to, ka robeža starp Eiropas un Ķīnas ražotājiem vairs nav tik skaidra kā pirms dažām desmitgadēm. Piemēram, "BMW" un "Citroen" zīmoliem daži modeļi tiek pilnībā ražoti Ķīnā, bet "Smart" ir "Mercedes-Benz" un Ķīnas "Geely" kopīgs produkts, kas arī tiek ražots Ķīnā.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.