No 3. maija Veselības ministrija uzsāk semināru ciklu pirmsskolas un sākumskolas pedagogiem par zobu un mutes veselības veicināšanu.

Aktualizējot jautājumu par bērnu zobu un mutes veselību, Veselības ministrija īstenos apmācību programmu pedagogiem, lai pilnveidotu viņu zināšanas par mutes dobuma un zobu veselību, kā arī mudinātu izmantot mūsdienīgus mācību risinājumus, runājot ar bērniem par pareizu un regulāru mutes dobuma higiēnu, kā arī veselīgu uztura paradumu nozīmi, lai zobi būtu stipri un veseli. Piemēram, našķēšanās starp ēdienreizēm, saldumu un saldināto dzērienu regulāra lietošana kopā ar nepietiekamu mutes dobuma higiēnu veicina dažādu mutes dobuma slimību, tostarp zobu kariesa un periodonta jeb smaganu saslimšanas.

Pērn veiktajā mutes veselības pētījumā, kurā tika veiktas 3943 mutes dobuma izmeklēšanas sesto un devīto klašu skolēniem, atklājās, ka kariesa izplatība sasniedz 78% divpadsmit un 89% – piecpadsmit gadu veco pusaudžu vidū. 

Visaugstākā kariesa izplatība ir lauku teritorijā dzīvojošiem pusaudžiem – attiecīgi 92% un 97% (15 gadi).

Semināri pedagogiem notiks attālināti. Viena semināra ilgums ir sešas akadēmiskās stundas, un tajā paredzēta gan teorētiskā, gan praktiskā daļa. Par semināra apmeklējumu pedagogi saņems apliecību par pedagogu profesionālās kompetences apguvi.

Pirmais seminārs notiks 3. maijā. Kopumā līdz 2024. gada beigām attālināti paredzēts īstenot 34 seminārus. Seminārus vadīs Latvijas Universitātes aģentūras "Latvijas Universitātes Rīgas 1. medicīnas koledžas" pedagogi, zobārstniecības aprūpes speciālisti.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.