Laika gaitā esmu uzšuvusi sev jūgendstila tērpu ar visām detaļām, pat romantisku cepurīti. Un pie tā neapstājos, bet turpinu tērpu papildināt ar jauniem elementiem.

Darba gaita

Jūgendstila tērpu veido šādas detaļas: svārki, blūze, adītas melnas zeķes, paaugstināti šņorzābaki, adīti melni cimdi un filca cepure ar ziediņiem.

Jūgendstila svārku priekšdaļa ir taisna, gluda, mugurpuse – kuplāka. Es šajā tērpā dejoju, tāpēc apakšmalai jābūt pietiekami platai. Izmantoju vilnas audumu. Svārki modelēti no pamatpiegrieztnes: priekšpusei divas, mugurpusei sešas daļas. Katra apakšmalā paplatināta tik, cik audums to pieļauj. Aizdares rāvējslēdzējs iestrādāts mugurpuses vidusdaļā. Jostas daļā to nosedz viens jostas gals. Sānu vīlēs iestrādātas kabatas.

Brošiņa ir darināta tērpam piemērotā tonī no dažāda izmēra pērlītēm uz filca pamata.

Blūze šūta no senāku laiku auduma ar platām manšetēm un stāvapkaklīti. Aizdare ar spiedpogām. Apdarei izmantota zaļa lina mežģīne. Piedurknes pamatpiegrieztnē ir trīs iegriezumi, lai, tos paverot, iegūtu kuplumu piedurknes lejasdaļā. Stāva priekšpuses piegrieztnē atgriež augšdaļu un pārnes krūšu iešuvi, lai apakšējo daļu var piekrokoti piešūt augšdaļai. Augšdaļu pārgriež pa viduslīniju un pieliek klāt aizdares maliņas nepieciešamo platumu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.