Pat skaistākais svētku dekors telpā būs nemanāms, ja tam nebūs pietiekami laba eksponēšanas vieta. Pirms gatavo rotājumus, vajag apdomāt, kā tos novietot vai padarīt košākus.

Pildīti puzuri

Visgrūtāk klājas dekoriem no dabas materiāliem, piemēram, pat skaistākie un lielākie salmu puzuri telpā it kā pazūd. Lai mūsdienu košajos interjeros tie labāk izceltos, salmu pelēkumu atdzīvinās tajos iesietas diegu zvaigznītes.

Pildīts puzurs.

Nebūs arī grēkots pret etnogrāfiju, ja stūrīšos iekārs spalvas, košas lentītes vai dzijas pavedienus. Turklāt redzamības efektu varēs panākt, ja puzuru piekārs tā, ka tas var brīvi griezties. Puzurs brīvi griezīsies, ja tas būs iekārts vienā diegā.

Vainagi pie sienas

Mūžīgā problēma – kur nolikt adventes vainagu. Uz galda tas aizņem daudz vietas. Tad noderēs ideja to pielikt pie sienas, turklāt tā vislabāk varēs novērtēt darinājuma skaistumu. Pie sienas karināmajam vainagam jābūt pēc iespējas vieglākam, jo neviens nevēlēsies dzīt sienā pamatīgu naglu.

Vainadziņš būs viegls, ja to veidos uz putuplasta pamatnes. 

Efektīgi izskatīsies, ja to vienkārši aplīmēs ar kaltētām puķēm vai augu lapām, piemēram, pelēkajām krustainēm (tās vēl var saraut dārzā un izžāvēt).

Vainags no pelēkajām krustainēm.

Ātri taps vainags, kuram rotājumus uzver uz stieples. Šim vainagam tās ir dekoratīvās pupas, taču derēs arī citi dabas materiāli. Akcentam – košs dekors.

Ja vainagu vēlas stiprināt pie durvīm, bet žēl tās bojāt, vainaga lenti var piespraust durvju augšpusē. Tad izmanto saspraudes ar plakanām galviņām, kas netraucēs durvju vēršanu. Ja nevēlas, lai kompozīcijā būtu redzama lente, vainagu var iekārt makšķerauklā. Lai vizuāli vainagu padarītu graciozāku, tam veido lielāku diametru par tradicionāli ierasto.

Vainags no dekoratīvajām pupām.

Graciozi dekori

Katra rotājuma darināšanai ieguldīts daudz darba un laika, tāpēc tas ir pelnījis atsevišķu postamentu. Šim nolūkam labi noder vienkārši brusu gabali – tā būs gan atrisināta īstā eksponēšanas vieta, gan dekors vizuāli izskatās lielāks un greznāks.

Dekori ar tūju zariņiem.

Rotājuma pamatnei izmantoti sausās oāzes gabali, kuros sasprausti skujkoku zari. Tūjas, kadiķi un priedes pat bez ūdens ilgi izskatīsies zaļi un nebirs.

Proporcionāli masīvajam dekoram izvēlēta atbilstīga lieluma svece. Ja liesmas deglis svecei ir tālu no sausajiem zariem, tad to var dedzināt. Dekoros, kur sveces ir tuvu skujām, tās ir tikai kā rotājums.

Liela nozīme ir arī fona krāsai, pret kuru dekoram izcelties. 

Tūjas zariņi oāzē.

Vienmuļi baltajai sienai var, piemēram, no griestiem līdz grīdai ar saspraudēm piestiprināt tapetes, floristikas tekstilu vai auduma gabalu (labāk vienkrāsainu). Arī tas papildus radīs īpašo svētku izjūtu istabā.

Dekorus gatavojuši floristikas salona "Grieta" un Bulduru Dārzkopības vidusskolas floristikas kursu audzēkņi.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.