1894. gada 30. janvārī. Pirms 130 gadiem Rīgā laikraksta "Dienas Lapa" redakcijā Elizabetes ielas 16. nama otrajā stāvā, 10. dzīvoklī notika vēsturiska tikšanās (pēc vecā stila – 18. janvārī).

Jaunā dzejniece un dramaturģe Elza Rozenberga–Aspazija ieradās pie laikraksta galvenā redaktora Jāņa Pliekšāna–Raiņa, lai paustu savas pretenzijas un korekcijas par publicista un valodnieka Friča Garā (1865–1936) sagatavoto viņas lugas "Vaidelote" recenziju. Lugas pirmizrāde bija gaidāma pēc dažām dienām Rīgas Latviešu teātrī. Aspazijas ieskatā recenzents bija pilnībā pārpratis lugas galvenās varones Mirdzas raksturu un tēla būtību. Mirdzā autore bija daudz ielikusi pati no saviem pārdzīvojumiem un uzskatiem. Viedokli "Dienas Lapas" galvenajam redaktoram Aspazija acīmredzot pauda diezgan apņēmīgā tonī. "Es ieraudzīju sev sēdam priekšā jaunu cilvēku, pašu redaktoru, bālu, slaidu, pašaustās drēbēs, nervozi klausāmies, un mani pārņēma dziļa līdzjūtība. 

Viņš solījās visu pārlabot, un viņa acis manī raudzījās kā divi bezdibeņi. Viņš lūdza, vai drīkstot mani kādreiz apciemot. Es to atļāvu," 

vēlāk atminējās dzejniece. 31. janvārī Rainis ieradās uz lugas pirmizrādi teātrī un jau tuvāk iepazinās ar autori. Vēl dienu vēlāk "Dienas Lapā" atrodamas gan iepriekšminētās F. Garā pārdomas par lugas saturu, gan arī laikraksta atsauksme par pirmizrādi. Atsauksmi bija parakstījis kāds "A", taču zināms, ka tas bija Rainis: "Nav gan lugā attīstītas nekādas jaunas idejas, bet apstrādāta tikai vecu vecā, bet arī mūžam jaunā mīlestības ideja, tomēr tik dabiski valdzinoši un patīkami, ka rakstnieci var tikai apsveikt par viņas darbu. Patīkami un īpaši viņas vīrišķie raksturi, kādi pat pie sievietēm parādās, reti kur pat izteicienos dzirdama lieka gaudulība, kādu sastopam tik bieži pie kungiem rakstniekiem, kuri skaita sevi par mīlestības dzejniekiem." Rainis bija Aspazijas apburts, savukārt latviešu teātra repertuārs bija ieguvis vienu no 20. gadsimta pirmajās desmitgadēs populārākajām lugām.

Dienas Lapa, 1924. gada 30. janvārī

Traks zirgs. 29. janvārī vakarā Jānim Kalējam no Tēriņciema 56, izejot sētā, uzbrucis kāds ieklīdis zirgs, kas to nogāzis zemē un sakodis kājas un galvu. Kad uz kliedzieniem piesteidzies K. dēls, zirgs meties uz pēdējo, bet tas paspējis aizbēgt. Ieradušies palīgi zirgu aizturējuši. Noskaidrojies, ka zirgs pieder A. Grīnvaldam no Subikciema, sācis trakot 26. janvārī un Iecavas mežā sakodis G. Vaļā pasprucis, devies uz Bīriņiem, ceļā sakozdams vairākiem braucējiem zirgus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.