7. janvārī Latgales vēstniecībā "Gors" un 8. janvārī VEF Kultūras pilī būs skatāms viens no veiksmīgākajiem franču šoviem pasaulē – muzikālā izrāde "Piaf!". Pasaulslavenā māksliniece Natālija Lermita uz skatuves atdzīvinās Edītes Piafas – laikmeta un Francijas simbola –,  dzīves un mūzikas stāstu.

Režisora Žila Marsāla iestudētais šovs stāsta par leģendāro šansonjē, izmantojot viņas neatkārtojamās dziesmas un spilgtus vizuālos elementus. Izrādes laikā tiks demonstrēti reti kadri – līdz šim nepublicēti attēli ar Piafas ēras ikoniskajām Parīzes vietām. "Skaistākais veltījums Edītes Piafas karjerai..." – tā šo šovu vienprātīgi novērtējuši Edītes Piafas radi un draugi –, piemēram, viņas personīgā sekretāre Džinete Rišēra, draudzene Žermēna Rikora, komponists Čārlzs Dumons un dziedātājs Čārlzs Aznavūrs. Iestudējums nospēlēts jau vairāk nekā 400 reižu pāri par 50 pasaules valstīs, to noskatījušies aptuveni miljons skatītāju.

Francijā par gadsimta dziedātāju dēvētās Edītes Piafas vizītkarte ir izcila balss un dumpiniecisks raksturs. Viņas dzīve bija intriģējoša, pilna ar dramatiskiem notikumiem un leģendām apvīta. Neskatoties uz grūto bērnību un ģimenes problēmām, viņa kļuva par vienu no slavenākajām un populārākajām franču dziedātājām, uz viņas bērēm atnāca vairāk nekā 40 000 viņas talanta cienītāju.

Pasaulē nav daudz mākslinieku, kuri uz skatuves spētu iedzīvināt Edītes Piafas balsi, talantu un harismu, viena no tiem ir franču izpildītāja Natālija Lermita, kura uz skatuves uzstājas jau 45 gadus. Natālija tiek uzskatīta par labāko Piafas repertuāra izpildītāju Francijā un viņas daiļrades mantinieci. Dziedātāja stāsta: "Šajā izrādē cenšos atspoguļot Edītes radošo dvēseli, jo mūzika viņai bija viss. Viņas mūzika ir maģiska un aizrauj visu pasauli pat 60 gadus pēc viņas aiziešanas. Viņas mūzika aizkustinās ikvienu, jo tā ir īsta un mīlestības un ticības pilna. Galu galā Edīte ticēja mūzikai un mīlestības spēkam."

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.