ASV prezidents Džo Baidens un bijušais prezidents Donalds Tramps priekšvēlēšanās otrdien nodrošinājuši nepieciešamo delegātu skaitu, lai iegūtu savu partiju nomināciju pirms novembrī gaidāmajām prezidenta vēlēšanām.

Baidens guva uzvaru Demokrātu partijas priekšvēlēšanās Džordžijā, Misisipi un Vašingtonas štatā, bet Tramps Republikāņu partijā uzvarēja tajos pašos trīs štatos, kā arī Havaju salās. Telekanāla CNN aplēses liecina, ka Baidens uz šo brīdi ir nodrošinājis 2099 delegātu atbalstu, bet Tramps – 1247 delegātu atbalstu. Demokrātu partijas nominācijas iegūšanai nepieciešamas vismaz 1968 delegātu balsis, bet Republikāņu partijas nomināciju var izcīnīt, saņemot vismaz 1247 delegātu atbalstu. Oficiāli Baidens demokrātu nomināciju saņems augustā partijas nacionālajā konventā Čikāgā, bet Tramps prezidenta vēlēšanām tiks izvirzīts jūlijā Milvoki notiekošajā republikāņu nacionālajā konventā. Pēc nepieciešamā delegātu skaita sasniegšanas Baidens brīdināja, ka Tramps rada nopietnus draudus demokrātijai. 

Baidens paziņoja, ka Trampa kampaņa balstās "aizvainojumā un atriebībā", kas ir pretrunā "pašai Amerikas idejai". Savukārt Tramps savus atbalstītājus aicināja ķerties pie darba, lai pieveiktu "sliktāko prezidentu Amerikas vēsturē".

Baidenam demokrātu priekšvēlēšanās nopietnu konkurentu nebija, bet Trampam izdevās uzveikt vairākus ievērojamus republikāņu politiķus. Tramps uzvarēja visās līdz šim notikušajās republikāņu priekšvēlēšanu sacīkstēs, izņemot Vērmontas štatu un Kolumbijas apgabalu, kur virsroku guva bijusī ASV vēstniece ANO Nikija Heilija. Viņa no sacensības izstājās pagājušajā nedēļā, ņemot vērā, ka reālistisku izredžu iegūt republikāņu nomināciju viņai vairs nebija. Viss liecina, ka, līdzīgi kā pirms četriem gadiem, arī šogad par Savienoto Valstu prezidenta amatu cīnīsies Tramps un Baidens.

Aptauja

Kurš būs nākamais ASV prezidents?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.