Ženēvas autoizstādes (GIMS) organizatori oficiāli paziņojuši, ka pasākuma 119 gadu garajai vēsturei pielikts punkts.

Reklāma

Ilgus gadus Ženēvas autoizstāde bija viens no svarīgākajiem šāda veida pasākumiem Eiropā, taču situācija, kas izveidojās pēdējo gadu laikā, bija pārāk liels izaicinājums pat tik pieredzējušiem organizatoriem. Kovidvīrusa dēļ izstādes darbības laiku saīsināja 2020. gadā, nākamos trīs gadus tā nenotika, bet, kad 2024. gadā visi ierobežojumi bija atcelti un pasākumu atjaunoja, dalību pieteica vien daži ražotāji – pilnīga vilšanās un vāja labāko gadu atblāzma.

Situāciju izmantoja Katara, kas 2023. gadā šo izstādi sarīkoja pie sevis, 2025. gada novembrī apmeklētājus aicinot atkal. 

Savā oficiālajā paziņojumā GIMS pasākuma rīkotāji atzīst, ka šobrīd ir pārāk daudz neskaidrību saistībā ar automobiļu rūpniecību, kas kontekstā ar lielāko Eiropas automobiļu gadatirgu pievilcības zaudēšanu novedis pie tā, ka ir pārāk liels risks kaut ko plānot tuvākajā nākotnē.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.