Pēc vairāk nekā divu dienu ilgas meklēšanas Lietuvas pilsētā Kauņā otrdienas vakarā policija atradusi deviņus gadus veco Agotu, kā arī aizturējusi 42 gadus vecu vīrieti, kurš meiteni bija nolaupījis. Meitene ir nogādāta slimnīcā.

Nolaupīšana bija labi izplānota

Lietuvas pretterorisma vienība "Aras" aizdomās turēto aizturēja kādā garāžā, kurā tobrīd atradās arī nolaupītā meitene. Nolaupītājs aizturēšanas brīdī neesot izrādījis pretošanos un pie viņa ieroči netika atrasti. Lietuvas policijas ģenerālkomisārs Renats Požēla trešdien agri no rīta sasauktā preses konferencē pavēstīja, ka nolaupīšana bija labi izplānota un īstenota. Garāža esot bijusi pielāgota gūstekņa turēšanai. "Dažas lietas mūs izbrīnīja," norādīja Lietuvas policijas priekšnieks, sīkāk nepaskaidrojot. Požēla gan atklāja, ka garāža neizskatījās pēc vietas, kas paredzēta automašīnas novietošanai. Vietējā garāžu kooperatīva vadītājs portālam "Delfi.lt" atklājis, ka aizdomās turētais vīrietis garāžu esot noīrējis pirms trim vai četriem mēnešiem. Zem garāžas atrodoties liels pagrabs. 

Policija nav komentējusi noziedznieka rīcības iespējamos motīvus. Vīrietis neesot bijis pazīstams ar nolaupītās meitenes ģimeni. 

Garāža, kurā policija atrada meiteni un nolaupītāju, atrodas apmēram pusotra kilometra attālumā no nolaupīšanas vietas. 2014. gadā dzimusī meitene svētdien pēcpusdienā devās uz veikalu un pēc tam pazuda. Požēla paziņoja, ka meiteni aizdomās turētā automašīnā ievilka pie autobusa pieturas.

Garāžas, kurās nolaupītājs turēja deviņus gadus veco Agotu.

Krimināli sodīts nav

Zināms, ka aizdomās turētais ir sodīts par administratīviem pārkāpumiem, tomēr krimināli sodīts nav. Vīrietis esot iesaistījies konfliktos ar kaimiņiem un nelikumīgi nocirtis kokus. "Viņš nav tipisks mūsu klients," piebilda Požēla. Aizdomās turētajam agrāk likumīgi piederējuši šaujamieroči. Policija pārbauda, vai šis vīrietis, kurš ir Kauņas iedzīvotājs, agrāk nav pastrādājis citus šāda veida noziegumus. Notiesājoša sprieduma gadījumā viņam draud līdz astoņiem gadiem ilgs cietumsods, vēsta "Delfi.lt". Kauņas apgabala virsprokurors Rims Bradūns pavēstījis, ka vīrietis garāžā esot dzīvojis. Prokuratūra trešdien pieprasīja aizdomās turēto apcietināt uz trim mēnešiem, vēlāk Kauņas tiesa piemēroja šādu drošības līdzekli. Likumsargi nav teikuši, vai aizdomās turētais atzīst savu vainu, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Atbrīvotā Agota ir nogādāta slimnīcā Kauņā. 

Meitenei esot nelieli ievainojumi un viņa atrodoties mediķu un vecāku aprūpē. Meitene esot spējīga runāt. Tomēr izmeklētāji pagaidām ar viņu neesot runājuši. 

"Speciālisti pateiks, kad būs iespējams runāt ar meiteni," preses konferencē trešdien paziņoja prokurors Bradūns.

Agotu vairākas dienas meklēja ne tikai policija, bet arī liels skaits brīvprātīgo. Pēc tam kad Lietuvā izplatījās baumas, ka meitene aizvesta automašīnā "Mazda", brīvprātīgie sāka patvarīgi apturēt un pārbaudīt šīs markas automašīnas. Policija pēc tam lūdza iedzīvotājus neiesaistīties patvarīgās darbībās un aizdomu gadījumā ziņot policijai.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.