Nacionālais veselības dienests informē, ka turpmāk grūtnieces un sievietes pēcdzemdību periodā valsts apmaksātos ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus, piemēram, speciālistu konsultācijas, diagnostiskos izmeklējumus, tajā skaitā ultrasonogrāfiju, elektrokardiogrāfiju, saņems ārpus kopējās pieraksta rindas – 10 darbdienu laikā no dienas, kad būs vērsušās ārstniecības iestādē.

Paātrināti konsultācijas un izmeklējumus varēs saņemt arī tad, ja tie ir nepieciešami saistībā ar grūtniecību vai pēcdzemdību aprūpi (līdz 70 dienām). Tāpat kā iepriekš, saņemot medicīnisko palīdzību, grūtniecēm un sievietēm pēcdzemdību periodā pacienta līdzmaksājums nav jāmaksā.

Tikmēr sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti 10 000 parakstu lielāka atbalsta nodrošināšanai sievietēm grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību posmā. Iniciatīvas autori – fonds "Mammamammai.eu" – norāda, ka Latvijā sieviešu emocionālajai un fiziskajai labsajūtai grūtniecības laikā un jo īpaši pēc dzemdībām netiek pievērsta pienācīga uzmanība. Ģimenes ārsts šobrīd ir gandrīz vienīgais speciālists, kas nodrošina jauno ģimeņu uzraudzību pēc bērna piedzimšanas.

Lai ieviestu preventīvu veselības veicināšanas programmu grūtniecības un pēcdzemdību periodā, fonds aicina paplašināt valsts atbalstu jaunajiem vecākiem, it īpaši sievietēm pēc dzemdībām. Fonds aicina uzlabot medicīnisko uzraudzību, nodrošināt fizioterapeita un psiholoģisku atbalstu, zīdīšanas konsultācijas, kā arī nodrošināt nepārtrauktu kvalificēta speciālista atbalstu dzemdību laikā un vismaz divas stundas pēc tām.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.