Apstiprināti galveno lomu atveidotāji pēc Enidas Blaitonas grāmatu sērijas "Brīnumainais tāltālais koks" topošajā filmā – tie būs Endrū Gārfīlds un Klēra Foja.

Reklāma

Pagājušā gadsimta 30. un 40. gados Enida Blaitona sarakstīja "Brīnumainā tāltālā koka" grāmatu sēriju, vismaz viena no četrām – "Apburtais mežs" – iztulkota arī latviski. To darbība risinās apburtā mežā, kur aug brīnumaini koki – tik augsti, ka pa tiem var uzkāpt debesīs, un ar tik resniem stumbriem, ka tajos var izgrebt mājas. Šo brīnumaino mežu, kas atrodas tālu no lielpilsētām, atrod trīs netālu no tā dzīvojoši bērni Beta, Džons un Frena, kuri sadraudzējas ar meža iemītniekiem un dodas brīnumainos piedzīvojumos.

Šī E. Blaitonas grāmatu sērija vēl nav ekranizēta, jo projekts, par kuru pirmoreiz ieminējās 2014. gada rudenī un par kura režisoru bija apstiprināts Sems Mendess, vēl 2021. gadā bija "attīstīšanā". Taisnības labad jāmin, ka 1997. gadā tapa 13 desmit minūšu garas sērijas britu televīzijai.

Nu sācies darbs, lai "Brīnumainā tāltālā koka" stāsti iegūtu kinematogrāfiskas aprises. Jau zināms, ka bērnu vecākus spēlēs viens no Holivudas zirnekļcilvēkiem – diviem "Oskariem" nominētais Endrū Gārfīlds un "Netflix" seriāla "Kronis" zvaigzne Klēra Foja, režisors būs Bens Gregors, savukārt Saimons Fārnabijs, kurš zināms kā komiķis un viens no filmu "Padingtons 2" un "Vonka" scenāristiem, rakstīs scenāriju.

Enida Blaitona (1897–1968) bija viena no iemīļotākajām angliski rakstošajām autorēm gan Lielbritānijā, gan ASV, un 2008. gadā briti nobalsoja, ka viņa ir valsts vismīļākā rakstniece. Taču netrūkst tādu, kas viņas virzienā raidījuši pārmetumus par darbos iekļauto rasismu, seksismu, ksenofobiju un stereotipiem, kas ir iemesls, kāpēc atkārtotos izdevumos veiktas korekcijas. Ar algoto "rēgu rakstnieku" komandas palīdzību Enida Blaitona sarakstījusi grāmatas "Pauks un Šmauks", "Slavenais pīlēns Tims", "Piedzīvojumu" un "Slavenā piecinieka" sērijas, kā arī daudzas citas, kas, tulkotas vairāk nekā 90 valodās, izdotas vairāk nekā 600 miljonu eksemplāros. Rakstnieces dzīvesstāsts atklāts kompānijas "BBC" producētajā filmā "Enida" (2009) ar Helēnu Bonemu Kārteri titullomā.

TV3 18. maijā plkst. 13.40, "Tamijas Fejas acis".

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.