No 8. februāra ceturtdienās plkst. 21.10 LTV1 atgriežas dokumentālais seriāls "Tas notika šeit", ko veido filmu studija "Mistrus Media" sadarbībā ar Latvijas Televīziju.

"Tas notika šeit" jaunajā sezonā vēsturnieki kopā ar LTV žurnālistu Dāvidu Ernštreitu atkal dodas uz piecām mazāk zināmām Latvijas vietām, šoreiz – Vaboli, Liezēri, Kurmeni, Popi un Trikātu, lai atklātu pārsteidzošus Latvijas stāstus un leģendas.

Jaunās sezonas raidījumu "Tas notika šeit" sērijās vēsturnieki – Inna Gīle, Kristīne Beķere, Vita Zelče, Liene Rokpelne, Edgars Plētiens, Gatis Krūmiņš, Kaspars Zellis, Uldis Neiburgs un Kārlis Sils – kļuva par detektīviem un piecos Latvijas pagastos trīs dienas meklēja un pētīja unikālus stāstus, cilvēkus, notikumus, kā arī pierādīja, ka šajās vietās dažādos laikos ir risinājušies ievērības cienīgi un vēsturiski nozīmīgi notikumi. Trešajā dienā vēsturnieki iedzīvotājus iepazīstināja ar savu jaunatklāto stāstu, un pēc vietējo balsojuma labākā stāsta nosaukums tika dots kādai īpašai vietai šajā ciematā.

Raidījumā atklāsies dažādi pārsteidzoši un līdz šim nezināmi fakti, piemēram, par noslēpumaino gaišreģi – Liezēres gulētāju, par princi, kas piedzimis bez rokām, un mistiskiem akmens krāvumiem kāda ezera dzelmē. Vēsturnieki izsekos sarežģītiem notikumiem un likteņiem, kas gadu gaitā pārvērtušies par leģendām un mītiem. Tiks apgāzti arī vairāki ļaužu iztēlē radīti stāsti, kas iepriekš kā neapgāžami fakti bijuši pat aprakstīti grāmatās.

Vēstures detektīvs "Tas notika šeit" turpinās atklāt Latvijas ciematu kultūrvēsturiskos slāņus, nostāstus, mītus un noslēpumus. Iepriekšējās sezonās atklātās vietas kļuvušas par intriģējošiem Latvijas tūrisma galamērķiem. "Arī šajā sezonā mūsu mērķis un aicinājums visiem skatītājiem ir ne tikai pētīt vietu vēsturi, bet arī apceļot Latviju un raidījumā "Tas notika šeit" redzētos pagastus," saka raidījuma režisore Inese Kļava.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.