Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP) nolēmis atkāpties no amata, teikts viņa šodien izplatītajā paziņojumā. Šo lēmumu izraisīja nesaskaņas un šķelšanās koalīcijā saistībā ar iespējamo pārkāpumu izmeklēšanu Rīgas domes Satiksmes departamentā.
Kā norāda Staķis, kopš Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām 2020. gadā viņš esot strādājis, lai Latvijas galvaspilsētā ieviestu modernas, ilgtspējīgas pārmaiņas un labākās pārvaldības prakses.
Viens no galvenajiem principiem viņam esot bijusi godīga pārvaldība, kas izpaužas kā atklāti konkursi, profesionāļi kapitālsabiedrību vadībā, nulles tolerance pret izšķērdību, korupciju vai politiskajiem ielikteņiem.
Šo principu viņš esot ievērojis, nododot izvērtēšanai informāciju par naudas izšķērdēšanu Rīgas domes Satiksmes departamentā, kā arī laikus par to informējot par satiksmes jomu atbildīgās Rīgas domes amatpersonas.
"Diemžēl tā vietā, lai veicinātu Satiksmes departamentā jau konstatēto pārkāpumu izmeklēšanu un novērstu tos, par jomu atbildīgie politiķi izvēlējās darīt visu, lai pārkāpumi tiktu "paslaucīti zem tepiķa", un darbinieku atbildības izmeklēšana - traucēta, novilcināta, sabotēta.
Mani bijušie kolēģi izvēlējās nodevību - nevis pret mani, bet pret principiem, kas mums kādreiz bija kopīgi,"
norāda Rīgas mērs.
Viņš esot centies Rīgas domi vadīt kā vienotu veselumu, kas nav sadalīts politisko frakciju kontrolētās "karalistēs", kurās katrs var saimniekot kā vēlas, un nevienam citam nav ļauts uzdot liekus jautājumus - pat ne tad, ja ir atklāta līdzekļu izšķērdēšana vai citi pārkāpumi. Pret šo tendenci viņš esot cīnījies kopš pirmās darba dienas.
Pašlaik Rīgas domes vairākums - mani bijušie kolēģi Vilnis Ķirsis (JV), Edvards Ratnieks (NA/LRA) un Linda Ozola (Kods Rīgai), kopā ar līdzšinējām opozīcijas frakcijām "Saskaņa", "Gods kalpot Rīgai" un "Latvijas attīstībai" - izvēlējušies citu pilsētas attīstības ceļu, ko pierādot pagājušās nedēļas balsojumi Rīgas domē, pa jaunas komisijas izveidi iespējamo pārkāpumu izmeklēšanā Satiksmes departamentā, norāda Staķis.
Esot izgaismojies Ķirša un Ratnieka veidots vairākums, kuru aktīvi atbalsta arī līdzšinējā opozīcija - "Saskaņa", "Gods kalpot Rīgai" un "Latvijas attīstībai". Līdz ar to Staķa kā Rīgas domes priekšsēdētāja un Rīgas domes vairākuma viedokļi par turpmāko pilsētas attīstības virzienu esot kļuvuši radikāli atšķirīgi.