Latvijā ieviesta jauna metode varmāku pieskatīšanai – elektroniskās uzraudzības aproces. Pagaidām likums tās ļauj piemērot tikai gadījumos, kad ir ierosināts kriminālprocess par vardarbību ģimenē. Kā darbojas jaunās aproces, devās skaidrot 360TV Ziņas.

Reklāma

Noziedzīgie nodarījumi, kuru ietvaros Valsts policija varētu lūgt šādu elektronisko uzraudzību, Latvijā vidēji gadā ir 850, norāda Valsts policijas Prevencijas vadības biroja priekšnieks Andis Rinkevics. Šī brīža aplēses norāda, ka no šiem gadījumiem aptuveni pusei varētu likt nēsāt elektroniskās aproces.

Uzraudzības “komplekts” sastāv no aproces, kas tiek uzlikta varmākam, un telefona, kas piesaistīta aprocei. Kā tās strādās? Katra aproce tiks piesaistīta telefonam, kas ar speciālu skaņas signālu cietušajam ziņos, ja varmāka atradīsies tā tuvumā. Tāds pats signāls tiks nodots arī policijai, kas varēs attiecīgi rīkoties.

Tomēr jāatzīmē, ka šāda elektroniskā uzraudzība nevar tikt piemērota ar varu – aproces nēsāšanai ir jāpiekrīt abām pusēm, tostarp pašam varmākam. Ja viena vai otra puse nepiekrīt, tiks izmantoti citi drošības līdzekļi.

Ja varmāka aproci vai telefonu izlems bojāt vai mēģinās no tiem atbrīvoties, persona nekavējoties tiks izsludināta meklēšanā un drošības līdzeklis tiks mainīts uz apcietinājumu.

VIDEO:

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, X, Bluesky, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu. 

Pieraksties LASI.LV redaktora vēstkopai šeit.

Pieraksties vēstkopai un divas reizes nedēļā saņem padziļinātu LASI.LV galvenā redaktora aktuālo ziņu, kompetentu viedokļu un interesantāko interviju apkopojumu.

Ko tu saņemsi:

  • Daudzveidīgus komentārus un kompetentus Latvijas Mediju žurnālistu un autoru viedokļus par aktuālo
  • Ekspertu komentārus par dažādiem praktiskiem, noderīgiem tematiem
  • Aizraujošus materiālus par vēsturi, psiholoģiju, kultūru
  • Gata Šļūkas karikatūru
  • Tavā e-pasta kastītē katru ceturtdienu