"Väderstad", viens no pasaules vadošajiem augsnes apstrādes un sēšanas iekārtu ražotājiem, pilnveido Rapid A 400-800S, Rapid A 600-800C, Spirit 400C/S un Spirit 600-900C/S pneimatiskās sējmašīnas ar jaunu sadalītājgalvu.

Jaunā sadalītājgalva pneimatiskajām sējmašīnām Rapid un Spirit nodrošina divas jaunas galvenās funkcijas: dinamisku tehnoloģiskās trases veidošanu un iespēju ar pogas nospiešanu mainīt rindu atstatuma platumu no 125 mm līdz 250 mm. 

Tehnoloģiskās trases dinamiskas veidošanas funkcija padara šo procesu vieglāku un uzticamāku nekā jebkad agrāk. Funkciju ir viegli konfigurēt, izmantojot uz iPad balstīto Väderstad E-Control vadības sistēmu. 

Sēšanas laikā sējmašīna automātiski izslēdz noteiktas rindas, kad tas ir nepieciešams, lai saskaņotu mēslojuma smidzinātāja riepu sliedes. 

Ievadot sliežu ceļa platumu un smidzinātāja riepu attālumu, uz iPad balstītā E-Control sistēma aprēķina, kad noteiktas rindas ir jāizslēdz, lai izveidotu neizsētas tehnoloģiskās sliedes. 

Laukā tehnoloģiju trase tiek vadīta automātiski, izslēdzot rindas neatkarīgi no tā, kur tās atrodas uz sējmašīnas. Dinamiskās tehnoloģiskās sliedes funkcija atvieglo darbu, jo ļauj izmantot pilnu darba platumu arī tad, ja sējmašīna nesakrīt ar smidzinātāja platumu. 

Operatoriem tas nozīmē ātru pārslēgšanos, mainot laukus, kur tiek izmantoti dažādi augsnes apstrādes un mēslošanas platumi.

Svarīga īpašība, kas papildus nāk jaunajai sadalītājgalvai, ir iespēja viegli mainīt sējas rindu platumu no 125 mm uz 250 mm, tādējādi ietaupot laiku noslogotajā darbu sezonā. 

Rindas platumu var mainīt, nospiežot vienu pogu E-Control sistēmā no traktora kabīnes. Sistēma ir saskaņota ar SeedEye sensoriem, kas nodrošina pilnu funkcionalitāti. Jaunā sadales galva papildus ļauj atvienot pusi no mašīnas 4 metru Rapid A 400S un Spirit 400C/S sējmašīnām. Tas samazina ražošanas izmaksas un samazina atkārtotas sējas iespēju.

Jaunās sadalītājgalvas modeļiem Spirit 400C/S, Spirit 600-900C/S, Rapid A 400-800S un Rapid A 600-800C pieejamas no 2023. gada decembra.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.