2024. gada vasarā "Väderstad"zīmola 'Tempo F', T'empo V' un 'Tempo L' sējmašīnām būs jauna WSX elektroniskā sistēma.

Pateicoties sējmašīnas elektronikas modernizācijai, parādījušās jaunas funkcijas, kas nodrošina darba precizitāti uz lauka.

Pirmkārt, tiek ieviesta automātiska sēklu dublikātu izslēgšana un izlaišanas kontrole, lai vienmēr nodrošinātu precīzu individuālo sēšanu bez manuālas regulēšanas. Pateicoties sensoriem katrā sēšanas daļā, sēklas iestrāde tiek pastāvīgi uzraudzīta un automātiski pielāgota optimālajiem parametriem. 

Automātiskā apgriešana ietaupa laiku un palielina produktivitāti uz lauka. 

Šo funkciju īpaši novērtēšot zemnieki un speciālisti, kuri regulāri maina labību kultūras.

Otrkārt, tiek ieviests sekciju aktīvais hidrauliskais savilkšanas spēks, lai vienmēr nodrošinātu precīzu sēšanas dziļumu neatkarīgi no augsnes stāvokļa. Lai vienmēr saglabātu noteikto sekciju saspiešanas spēku, sistēma atkarībā no tās stāvokļa palielinās vai samazinās sekciju spiedienu uz augsni. 

Piemēram, izbraucot cauri vieglākam lauka posmam, spiediens samazinās, savukārt, iebraucot posmā ar cietāku augsni, spiediens palielinās. Sistēma darbojas ar hidrauliku, lai nodrošinātu ātru reakciju. Sējas aparātu var aprīkot ar aktīvo hidraulisko piespiedējspēka sistēmu ar vienu atgriezenisko saiti un vadību visā mašīnas platumā vai ar individuālu aktīvā hidrauliskā piespiedējspēka sistēmu katrai rindai. Aktīvais hidrauliskais iespīlēšanas spēks ļauj operatoram iestatīt optimālo saspiešanas spēku uz sekcijas, kas tiek uzturēts automātiski. 

Tas nodrošina precīzu sēšanas dziļumu, neraugoties uz mainīgajiem augsnes apstākļiem, piemēram, izmaiņām augsnes tipā vai augsnes sablīvējumā. 

Turklāt šo funkciju var izmantot, lai uzlabotu tehnoloģiskās trases izveidi, sagatavojot neizsētas sliedes smidzinātāja darbībai. Aprīkota ar individuālu aktīvo hidraulisko spiediena spēku katrai sekcijai, sējmašīna var izmantot arī sistēmu spiediena samazināšanai un atsevišķu sekciju pacelšanai, izveidojot tehnoloģiskās sliedes. Tajā pašā laikā aktīvais hidrauliskais presēšanas spēks darbojas kopā ar sējmašīnas tehnoloģiskās trases dinamisko sistēmu.

Trešā jaunā funkcija ir rotācijas kompensācijas ieviešana, kas manevra laikā nodrošina nemainīgu izsējas ātrumu visā sējas platumā. 

Tas nozīmē, ka iekšējās rindas posmi pagriezienā uz laiku samazina izsējas daudzumu, savukārt ārējās rindas posmi to palielina. Žiroskopu sensori nosaka, kad iekārta griežas, un pielāgo dozēšanas jaudu katrai rindai, lai vienmēr nodrošinātu nemainīgu izsējas daudzumu visā sējmašīnas platumā.

Tempo L 8-32, Tempo V 6-12 un Tempo F 6-8 jauno funkciju un WSX elektroniskās sistēmas pirmizrāde notika starptautiskajā izstādē Agritechnica 2023. gada novembrī. Ierobežota mašīnu sērija tirgū nonākšot 2024. gada pavasarī, bet sērijveida ražošana tikšot uzsākta 2024. gada vasarā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.