Pēc Zemkopības ministrijas ierosinājuma valdība apstiprinājusi grozījumus kārtībā par valsts atbalsta programmu aizdevumu piešķiršanai apgrozāmo līdzekļu iegādei lauksaimniecībā, pārvirzot apgrozāmo līdzekļu aizdevumu programmai 2 756 384 eiro no citām sabiedrības "Altum" administrētajām programmām.

Finansējums attiecas arī uz finansējumu apgrozāmo līdzekļu iegādei mežsaimniecības, zvejniecības un akvakultūras nozarē.

Pārvirzītā papildu finansējuma izmantošana dos iespēju "Altum" turpināt aizdevumu izsniegšanu apgrozāmajiem līdzekļiem ar iespējamo zemāko procentu likmi. 

Programmā noteiktā kredītprocentu likme ir no 3,5%, bet tā var tikt paaugstināta, ņemot vērā katra klienta risku, esošo situāciju saimniecībā un izmantoto de minimis apjomu. Šai programmai papildu administratīvo izmaksu pārcenojums netiek piemērots. 

Kopējais programmas finansējums būs 34,1 miljons eiro.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.