Tuvākajās diennaktīs Latvijas austrumu daļā sniega biezums sasniegs 20–30 centimetrus un gaisa temperatūra var noslīdēt zem -30 grādiem.

Reklāma

No jūras nākoši mākoņi ļoti stipru snigšanu atsevišķās vietās izraisīs piektdien un sestdien. Piektdienas pēcpusdienā Latvijas austrumu daļā gaidāms 20–30 centimetrus dziļš sniegs, bet turpmākajās diennaktīs gaisīgā sniega sega saplaks, liecina prognozes.

Aukstajam gaisam plūstot pār jūru, veidosies gubu mākoņi ar stipriem nokrišņiem. Sagaidāms, ka tie vairāk skars Talsu, Tukuma un Mārupes novadu, kā arī Jūrmalu un Rīgu.

Norimstot vējam un izklīstot mākoņiem, strauji pazemināsies gaisa temperatūra. Lielākais sals iespējams svētdien un pirmdien, 7. un 8. janvārī, kad vietām Vidzemē un Latgalē termometra stabiņš diennakts tumšajā laikā var noslīdēt līdz -30..-33 grādiem. 

Bezvēja apstākļos sals gan nešķitīs īpaši lielāks par to, kas šonedēļ jau pieredzēts.

Atbilstoši pašreizējām prognozēm jau 9. janvārī gaisa temperatūra visā Latvijā būs -2..+3 grādi. Bet vēlāk, visticamāk, atgriezīsies liels sals. Baltijas valstīs un Skandināvijā šī ziema var kļūt par aukstāko pēdējos 10–13 gados.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija liecina, ka pagājušā gada decembra vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija -1,1 grāds, kas atbilst decembra normai, savukārt nokrišņu daudzums sasniedza 145% no normas. 2023. gada pēdējā mēnēša augstākā temperatūra bija +8,6 grādi 19. decembrī Rīgā un Zemgalē, zemākā gaisa temperatūra bija -15,7 grādi 9. decembrī Alūksnē.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.