Piektdien, 23. februārī, Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra Zinātņu mājā izglītības festivāla "L-Universs" ietvaros norisinājās LU Skolu balvu pasniegšanas ceremonija, uzteicot mācību iestādes par vislielāko pārstāvniecību Latvijas Universitātes studentu vidū.

Latvijas Universitāte piektdien un sestdien ikvienam interesentam – skolēniem, skolotājiem, vecākiem un citiem – divu dienu garumā piedāvāja izzināt studiju iespējas LU, iepazīt vienu no modernākajiem studiju un pētniecības centriem Ziemeļeiropā un iejusties studentu lomā, piedaloties dažādās aktivitātēs festivālā "L-Universs". Festivāls notika LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājā, un to apmeklēja vairāk nekā četri tūkstoši interesentu, informē LU Komunikācijas departamenta Sabiedrisko attiecību nodaļa. Festivāls "L-Universs" tika rīkots otro reizi.

Latvijas Universitātes Skolu balvu pasniegšanas svinīgajā ceremonijā uzrunas teica LU rektors profesors Indriķis Muižnieks un LU Studentu padomes priekšsēdētājs Krišjānis Mārtiņš Alliks, kurš uzrunā klātesošajiem uzsvēra: 

"Jūs esat Latvijas nākotne. Un tas, ka jūs šeit atrodaties, nozīmē, ka jums rūp Latvijas nākotne."

LU Skolas balvas tika pasniegtas tām mācību iestādēm, kuru audzēkņi pagājušajā gadā bijuši visplašāk pārstāvēti Latvijas Universitātē. Rīgā tā ir Rīgas Kultūru vidusskola; Rīgas reģionā – Baldones vidusskola; Vidzemē – Madlienas vidusskola; Latgalē – Rugāju vidusskola; Kurzemē – Talsu Valsts ģimnāzija, Zemgalē – Bauskas 2. vidusskola. Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes dekāne Linda Daniela atzīmēja ciešo saistību starp universitāti un skolām: "Topošie skolotāji, topošie speciālisti, kuri turpmāk mācīs visus skolēnus, šobrīd mācās pie mums." Viņa arī ar smaidu aicināja balvu ieguvējus krāt balvas, piebilstot, ka "mēs šad tad aizbrauksim un saskaitīsim tās".

Rugāju vidusskolas skolotājas Ilze Dobrovoļska (no kreisās) un Sanita Ciukora saņem savas skolas nopelnīto balvu par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā studijām Latvijas Universitātē.

Balvas bija ieradušies saņemt katras skolas pārstāvji – skolotāji un skolēni. Aprunājos ar Rugāju vidusskolas skolotājām Ilzi Dobrovoļsku un Sanitu Ciukoru. Vai un kādēļ skolotājas mudina vidusskolēnus iestāties tieši Latvijas Universitātē? "Te ir pieejamas ļoti daudzas un daudzveidīgas fakultātes, studiju programmas, kas arī ir ļoti kvalitatīvas," atbildēja I. Dobrovoļska. "Mēs mudinām skolēnus iestāties Latvijas Universitātē, jo šī ir lielākā augstskola Latvijā. Mēs arī pēc statistikas datiem redzam, ka tieši LU ir ļoti augsti rādītāji," teica Sanita Ciukora. 

Abas Rugāju vidusskolas pārstāves pauda patiesu prieku, ka viņu skolēni izvēlas tieši Latvijas Universitāti kā savu turpmāko studiju vietu.

Pēc balvas pasniegšanas ceremonijas norisinājās arī erudīcijas spēle starp skolu komandām. Pēc divām spēles kārtām par konkursa uzvarētājiem kļuva Rīgas Kultūru vidusskolas komanda – 12. klases skolniece Anitra Berga un skolotāja Dace Gaigale.

Festivāls "L-Universs" ir Latvijas Universitātes alternatīva ierastajai izstādei "Skola", kas katru gadu notiek Ķīpsalas izstāžu kompleksā. Kā lielākā Latvijas augstskola ar plašāko studiju programmu piedāvājumu LU vēlas sniegt topošajiem studentiem un viņu atbalstītājiem iespējami pilnīgu informāciju un iesaistes iespējas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.