Vācijas uzņēmuma "Grimme Landmaschinenfabrik" maināmais 'ChangeSep' separators ir viena no tehnoloģijām, kas Vācijā notikušās izstādes "Agritechnica 2023" laikā godalgota ar sudraba medaļu.

Velkamo bunkuru kombainu ražotāji piedāvā savus modeļus ar dažādām svešķermeņu atdalīšanas iekārtām, kas ļauj pielāgoties esošajiem ekspluatācijas apstākļiem. 

Tomēr attālumi no lauka līdz saimniecībai un bieži vien arī augsnes mainīgums palielinās, jo kartupeļu audzēšanas saimniecību platības turpina pieaugt. Praksē tas noved pie tā, ka arvien vairāk uz lauka tiek izmantots nepiemērots atdalītājs.

Pirmo reizi Grimme ChangeSep separators tagad ļauj bez instrumentiem pārslēgties starp divām aktīvām bumbuļveida svešķermeņu atdalīšanas iekārtām kombainā. Tādējādi gumijas pirkstu atdalīšanas iekārtas, kas ir paredzētas kā cirkulējoši skrāpju vai deflektoru veltņi, var ātri un viegli pielāgot mainīgajiem augsnes un ražas novākšanas apstākļiem, kā arī dažādām ražas novākšanas metodēm. 

Tas ietaupa ļoti daudz laika un rada priekšnoteikumus darba ātruma optimizēšanai, neatsakoties no saudzīgas bumbuļu apstrādes.

Ar ChangeSep maināmo separatoru Grimme ir apvienojis divas esošās sistēmas vienā iekārtā, tādējādi būtiski attīstot separatoru tehnoloģiju – separatorus var mainīt ar nelielu piepūli un bez īpaša tehniskā aprīkojuma.

"Agro Tops" novembra numurā lasi:

  • Kas aizstāv Latvijas zemnieku intereses Briselē?
  • Ā. Žentiņš: Veterinārārsts nedrīkst būt algots fermas darbinieks
  • Kāpēc samazinās lopbarības kultūru sēklaudzēšana?
  • Latvijā pirmoreiz noticis pasaules čempionāts aršanā
  • Kādas lauksaimniecības tehnoloģiju inovācijas atzītas par labākajām
  • Lielāko aitaudzētāju TOP 50
  • Latvijas komercdārzi - kur esam, kurp ejam?

Žurnālu abonē šeit.

"Agro Tops". 2023. gada novembra numurs.