Hanoveres izstādē "Agritechnica 2023" no 218 Inovāciju balvai kvalificētajiem pieteikumiem žūrija apbalvošanai izvirzīja "Case IH-CNH" jauninājumu - padeves radaru aksiālās plūsmas kombainam.

Kombaina caurlaides regulatori reaģē uz izmaiņām novāktās labības stāvoklī tikai tad, kad materiāls jau atrodas novākšanas cilpā, ieplūdes kanālā vai kulšanas blokā vai kabīnē izvietotie sensori skenē ražu. 

Ja notiek ārkārtējas izmaiņas ražas novākšanas apstākļos, piemēram, kultūru kulšana vai ražā ir daudz nezāļu, tas izraisa lielu kombaina pārslodzi vai nepietiekamu noslogojumu ar pārmērīgām transportlīdzekļa ātruma atšķirībām. Bieži vien caurlaides spējas kontrolieris pēc tam tiek deaktivizēts. 

Turklāt sensoru tehnoloģija ražas novākšanas hedera augstuma kontrolei reģistrē nelīdzenas zemes vietas tikai tad, kad griezējs jau ir ar tām saskarē, kas nozīmē, ka var rasties aizsprostojumi.

Case IH jaunajā Forwarding Looking Feedrate Radar sistēmā radara sensori ir uzstādīti uz salokāmiem balstiem, kas izvirzīti pāri spolēm. 

Šie sensori mēra ražas stāvokli, augstumu un blīvumu, un šādā veidā noteiktās sensoru vērtības tiek izmantotas kā caurlaides regulatora ievades mainīgie. 

Sensori papildus mēra zemes profilu un papildus datiem no zemes sensoriem optimizē naža augstuma vadību, izmantojot vērtības, kas aprēķinātas, izmantojot jaunus algoritmus. 

Šī patentētā izstrāde nodrošina konsekventāku ražas padevi un nodrošina hedera vadību ar mazāku saskari ar zemi. 

Kopumā tas palielina ražas novākšanas kombaina jaudu, darbības uzticamību un efektivitāti.

"Agro Tops" novembra numurā lasi:

  • Kas aizstāv Latvijas zemnieku intereses Briselē?
  • Ā. Žentiņš: Veterinārārsts nedrīkst būt algots fermas darbinieks
  • Kāpēc samazinās lopbarības kultūru sēklaudzēšana?
  • Latvijā pirmoreiz noticis pasaules čempionāts aršanā
  • Kādas lauksaimniecības tehnoloģiju inovācijas atzītas par labākajām
  • Lielāko aitaudzētāju TOP 50
  • Latvijas komercdārzi - kur esam, kurp ejam?

Žurnālu abonē šeit.

"Agro Tops". 2023. gada novembra numurs.