Turcijā ražotā sējmašīna 'IrTem FDD3000' ir piemērota darbam ar minimālu augsnes apstrādi vai darbam tiešajā sējā. Kā svarīgākos raksturlielumus var izcelt tās lielo ietilpību un darba ātrumu.

Lai strādātu ar šo sējmašīnu, kuras darba platums ir 3 m, nevajag jaudīgu traktoru – tā ir pieāķējama, un tai pietiks ar jaudu ap 80 ZS.


Ražotājs norāda, ka sējas disku spiediens uz augsni ir līdz 150 kg uz sējaparātu, kas nodrošina iespēju strādāt ar tiešās sējas metodi. 

Sēšanas dziļumu regulē hidrauliski ar vienu hidrocilindru, kas vienmērīgi slogo visus sējaparātus. Šīs sējmašīnas kopējā ietilpība ir 1780 litri – 1080 l sēklas bunkuram un 700 l minerālmēslojuma bunkuram; ja ir vajadzība, tad šos abus bunkurus var apvienot un strādāt tikai ar sēklu. 

Izsējas norma tiek ieregulēta mehāniski ar regulējama ātruma reduktoriem atsevišķi sēklas un minerālmēslojuma asij. 


Sējmašīna standarta komplektācijā ir aprīkota ar viduslīnijas marķieriem un elektronisku vadības datoru, kas kontrolē marķierus un tehnoloģiskās sliedes vadību, kā arī attēlo darba ātrumu un apsēto platību. Rindstarpu attālums ir 12,5 cm. Tukšas sējmašīnas svars ir 2600 kg. 

Sējaparātu konstrukcija ļauj sasniegt labu darba ātrumu – līdz 15 km/h, kas nodrošina augstu darba ražīgumu, stundā var apsēt aptuveni 3–4 hektārus. Sēklas izsējas zobrati ir piemērojami un nodrošina iespēju strādāt ar dažādu izmēru sēklu – sākot ar rapšiem ar izsējas normu no 2 kg/ha līdz zirņiem un pupām.


Papildu aprīkojumā var pievienot rapšu marķierus, kas iezīmē tehnoloģisko sliedi, lai tā būtu redzama uz augsnes virskārtas, pirms sēkla ir uzdīgusi, kā arī hidrauliski darbināmus traktora sliedes irdinātājus, kas uzlabos darbu kultivētā augsnē.


Tehnikas izplatītājs: SIA Agrotrac


Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.