Turcijas lauksaimniecības tehnikas ražotāji (runa, pro­tams, ir par autentiskajiem ražo­tājiem) jau ne pirmo gadu tiecas iekļūt Eiropas tirgū, taču apsteigt ķīniešus viņiem pagai­dām nav izdevies, lai gan turki aktīvi piedalās starptautiskajās izstādēs.

1962. gadā kompānija Basak sāka Ford traktoru importu, bet pēc sešiem gadiem no importa  pār­gāja uz licencētu ražošanu, sasniedzot 65% lokalizācijas. 1979. gadā pēc analoģiskas vie­nošanās tā uzsāka austriešu traktoru Steyr ražošanu, bet 1996. gadā tika izlaisti pirmie traktori ar pašmāju zīmolu – Basak. Galvenie noieta tirgi šai tehnikai ir Āfrikā un Āzijā.

Kopumā Basak traktoru sēri­jā ietilpst apmēram 20 modeļu ar jaudu no 48 līdz 120 ZS. Sērijas flagmanis ir modelis Basak 5120. Tas ir   standarta komplektācijas traktors, kas aprīkots ar Tier 4f Deutz TCD  3.6  dzinēju ar jaudu 120 ZS un četrpakāpju  pārnesumu  kārbu  (32  x  32), kas pārslēdzama slo­dzē.

Traktora aizmugures paka­res celtspēja ir 5500 kg. 

Bāzes komplektācijā ir trīs hidraulis­kie vārsti. Aizmugures  jūgvārp­sta   –   ar 540, 540E un 1000 apgr./min.

Iespējams, sākot ražot modernas mašīnas, kas būs konkurētspējīgas gan aprīkoju­ma, gan kvalitātes,gan dizaina ziņā, kā arī nodrošinot pieeja­mu kvalitatīvu servisu, tur­kiem izdosies ielauzties Eiropas tirgū. Katrā ziņā modelis Basak 5120 šajā ziņā ir interesants. 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.