Starptautiskajā lauksaimniecības izstādē "Agritechnica 2023" Hannoverē Vācijā no 218 Inovāciju balvai kvalificētajiem pieteikumiem žūrija apbalvošanai izvirzīja 18 finālistus. Viens no tiem saņēmis zelta, bet 17 – sudraba medaļu. Viens no tiem - vācu uzņēmuma "Wilhelm Stoll Maschinenfabrik GmbHStoll" teleskopiskais frontālais iekrāvējs.

Bieži vien, strādājot ar frontālajiem iekrāvējiem, izšķirīgā brīdī pietrūkst pēdējo pāris centimetru – īpaši četrcilindru vidējās klases traktoriem, kas ir populāri frontālo iekrāvēju darbā. Jaunaisiekrāvējs ir aprīkots ar teleskopisku pagrieziena sviru un izvelkamu savienojumu. Izmantojot četrcilindru vidējas klases traktoru konstrukcijas izmēru, pagrieziena sviru var pagarināt par 0,7 metriem. 

Kombinācijā ar izvelkamo savienojumu tas ļauj palielināt horizontālo diapazonu par vienu metru un pacelšanas augstumu pat par 1,5 metriem. 

Tāpēc frontālajam iekrāvējam vajadzētu izrādīties īpaši interesantam apaļo un kvadrātveida ķīpu apstrādei saimniecībās, kurās nav pietiekami daudz darba teleskopiskajam iekrāvējam.

Tas ir piemērots arī visiem citiem darbiem. Frontālā iekrāvēja elektrohidraulisko iedarbināšanu var izmantot drošības funkciju īstenošanai. Tās ietver, piemēram, galveno cilindru automātisku izslēgšanu pārmērīgi lielas slodzes gadījumā, kad pagrieziena svira ir izbīdīta. Savienojums papildus nozīmē, ka frontālais iekrāvējs pats par sevi ir kustīgs, kas cita starpā var palīdzēt uzlabot redzamību braukšanas laikā. 

Tādējādi, izmantojot teleskopisko funkciju, Stoll ir ievērojami attīstījis frontālā iekrāvēja tehnoloģiju, sniedzot ievērojamas priekšrocības praktiskajā lietošanā.

"Agro Tops" novembra numurā lasi:

  • Kas aizstāv Latvijas zemnieku intereses Briselē?
  • Ā. Žentiņš: Veterinārārsts nedrīkst būt algots fermas darbinieks
  • Kāpēc samazinās lopbarības kultūru sēklaudzēšana?
  • Latvijā pirmoreiz noticis pasaules čempionāts aršanā
  • Kādas lauksaimniecības tehnoloģiju inovācijas atzītas par labākajām
  • Lielāko aitaudzētāju TOP 50
  • Latvijas komercdārzi - kur esam, kurp ejam?

Žurnālu abonē šeit.

"Agro Tops". 2023. gada novembra numurs.