Uzņēmuma 'Väderstad' disku kultivatori 'Carrier XL' pieejami ar darba platumu no 4,25 līdz 6,25 m. Šo mašīnu galvenais mērķis ir dziļa augsnes apstrāde un darbs laukos ar lielu daudzumu labības atlieku

Tāpēc šīs mašīnas ir aprīkotas ar palielināta diametra – 510 vai 610 mm – diskiem, palīgsistēmām un opcijām, kas ļauj veikt kvalitatīvu augsnes apstrādi.

Carrier XL disku kultivatori ir vienīgās mašīnas savā klasē, kurām ir regulējamas MultiSet rumbas, kas ļauj mainīt disku triecienleņķi attiecībā pret kustības virzienu trijās pozīcijās no 11º līdz 17º. Tas optimizē caurbraukšanu, nopļauto augsnes un augu atlieku slāni un uzlabo kultivēšanas kvalitāti kopumā atbilstoši iestatītajam darba dziļumam.

Maksimālais augsnes apstrādes dziļums, kas ir 5–16 cm robežās, tiek nepārtraukti regulēts, izmantojot hidraulisko sistēmu no traktora kabīnes. 

Turklāt ražotājs paredzējis priekšējās disku rindas sānu pārvietošanas iespēju, kas nodrošina augsnes slāņa griešanas vienmērīgumu, lai sasniegtu augstus apstrādes kvalitātes rādītājus.

Augsnes kultivēšanas kvalitāti palīdz uzlabot arī papildu darba korpusi, kas uzstādāmi disku kultivatora priekšējā daļā: atsperu ecēšas augu atlieku sadalīšanai disku priekšā; intensīvas darbības CrossCutter naža veltnis, kas papildus sasmalcina augu atliekas šķērsvirzienā; CrossBoard Heavy stienis perfektai augsnes izlīdzināšanai visā darba platumā. 

Neatkarīgi no darba platuma Carrier XL transportēšanas platums ir tikai 3 m, kas ļauj ātri un droši pārvietot iekārtu starp laukiem. Transporta riteņiem ir hidrauliskā amortizācijas sistēma, kas nodrošina drošu un klusu braukšanu, novēršot rāmja konstrukcijas bojājumus.

Agregāta darbībai ir nepieciešams traktors ar jaudu no 150 līdz 260 ZS atkarībā no darba platuma.