"Kverneland" ātrgaitas sējmašīna 'Optima SX' sējmašīnas priekšrocība – tā var strādāt ar ātrumu līdz 18 km/h, nezaudējot labo sējas kvalitāti. Ar 70 km/h ātras gaisa plūsmas palīdzību sēklas burtiski tiek iešautas vagā, turklāt jebkāda negatīva iedarbība no malas, piemēram, vibrācija, sēklas ceļā starp izsējas punktu un saskari ar augsni tiek izslēgta spēcīgās gaisa plūsmas dēļ.

Konstrukcijā izmantots elektropievads e-drive, kas nodrošina precizitāti, kā arī pilnīgu mašīnas kontroli un regulēšanu no traktora kabīnes. 

Par izsējas monitoringu atbild optiskais sensors; katra izsējas sekcija tiek vadīta un var tikt atslēgta individuāli. Visa informācija tiek ievadīta un nolasīta ar ISObus termināļu palīdzību – tādu kā IsoMatch Tellus Pro vai Tellus Go.

Jaunā mēslojuma bunkura ietilpība ir 2000 litru. Gandrīz trīs metrus platā lūka ļauj aizpildīt bunkuru ar frontālo iekrāvēju vai ar lieliem maisiem. Kā opcija pieejams iekrāvējgliemezis.

Dozējošās iekārtas, kas arī pieejamas kā opcija, var darbināt elektrohidrauliski pilnīgā ISObus kontrolē.

Elektrohidrauliskais dozējošās iekārtas pievads nodrošina pastāvīgu mēslojuma izsējas normas korekciju darba laikā, kā arī izmantojot mēslojuma iestrādes shēmas, ko satur Geocontrol. Turklāt iespējams veikt precīzu ieslēgšanu/izslēgšanu apgriešanās joslās.

Sējmašīna Optima aprīkota ar četriem lauka riteņiem, kas iznes visu mašīnas svaru tās darba laikā. Lauka riteņi ir peldoši, pateicoties intelektuālajai hidrauliskajai sistēmai, kas ļauj katram ritenim patstāvīgi sekot augsnes reljefam 15 cm robežās jebkurā virzienā. Bet, strādājot smagās augsnēs, rāmja pārvietošanās samazinās par 50%. Tas veicina gaitas plūdenumu, pat strādājot ar lielu darba ātrumu.

Sējmašīnas intelektuālā vadība notiek ar Geocontrol sistēmas palīdzību. Katrs izsējas agregāts ar elektropiedziņu saskaņā ar GPS un Geocontrol automātiski ieslēdzas vai izslēdzas vajadzīgajos punktos, garantējot, ka nenotiks pārklāšanās vietās, kas jau apsētas. 

Tas ir īpaši ērti, strādājot trijstūrveida vai izliektos laukos, kā arī nepareizas formas apgriešanās joslās.

Kverneland Optima sējmašīna var strādāt pat ar 80 ZS jaudas traktoru.

"Agro Tops" oktobra numurā lasi:

- G. Gūtmanis: vietējās pārtikas nodrošinājumam jābūt nacionālās drošības pamatjautājumam.
- Latvijas lielākie labības sēklu lauki.
- Kā panākt piensaimniecības ilgtspēju?
- Atvērts jauns liellopu eksporta pieņemšanas centrs.

Žurnālu abonē šeit.

"Agro Tops". 2023. gada oktobra numurs.