Ielūkojamies Mēness kalendārā. Kādiem dārza darbiem laiks šonedēļ labvēlīgs – kad stādīt, kad ravēt, kad ražu vākt? Bet kad dārzu labāk netraucēt?

18.–19.09. Stādīšanai, sēšanai un ražas novākšanai nelabvēlīgs laiks

20.09. (līdz pusdienai). Ziedu dienas

Vāc augļus, ogas, puķu sēklas. Griež sausziedes floristikas darbiem. Stāda pavasara sīpolpuķes. Dala un pārstāda peonijas, kā arī citas vasaras sākumā ziedošās ziemcietes. Nes telpās pārziemināšanai paredzētas pelargonijas un telpaugus, kas vasaru pavadījuši dārzā.

20. (no pusdienas)–22.09. Lapu dienas

Appļauj zālienus. Apgriež skābenes. Novāc kāpostus. Sēj stiebrzāles un zaļmēslojuma augus. Stāda ziemas sīpolus lokiem. Dala un pārstāda hostas. Mēslo ilggadīgos augus ar rudens pusei piemērotiem mēslošanas līdzekļiem.

23.–24.09. Augļu dienas

Novāc augļus, ogas, dārzeņus. Liek glabātavās. Konservē, skābē, kaltē, spiež sulas. Stāda avenes un krūmogulājus. Sēj ziemāju labības un eļļas augus.

25.09. Sakņu dienas

Novāc sakņaugus, bietes, burkānus, vasaras ķiplokus, kartupeļus. Apstrādā un mēslo augsni. Sakārto žogus, planē un nostiprina nogāzes, klāj celiņus un veic citus ar augsni saistītus sakārtošanas darbus. Stāda kokus un krūmus no konteineriem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.