Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina pieteikties atbalsta programmai "Laukiem augt" ar mērķi palīdzēt jaunajiem lauksaimniekiem attīstīties un kļūt konkurētspējīgākiem.

Reklāma

Programma "Laukiem augt" ir līdzšinējās jauniešu uzņēmējdarbības programmas "Laukiem būt!" turpinājums. Programmas izskaņā dalībnieki varēs startēt konkursā "Laukiem būt!", lai pretendētu uz finansiālu atbalstu biznesa idejas īstenošanai.

"Laukiem augt" atbalsta programma paredz, ka

sešu mēnešu garumā saimniekiem būs pieejama individuāla sadarbība ar uzņēmējdarbības konsultantiem. 

Tās laikā jaunais uzņēmējs varēs izvērtēt esošo uzņēmējdarbības situāciju un virzīt saimnieciskās darbības attīstības mērķus, lai ar pieredzējušu konsultantu palīdzību un atbalstu tos sasniegtu.

Programmā pieņems līdz 100 dalībniekiem, kuriem apmaksās konsultācijas ar uzņēmējdarbības konsultantiem 28 stundu apmērā, kā arī piešķirs atbalstu grāmatvedības pakalpojumiem 150 eiro apmērā. Precīzu informāciju par kopējo programmas veikšanai nepieciešamo finansējuma summu LLKC nesniedza.

LLKC pārstāvji skaidro, ka sākotnēji programmā uzņems uzņēmējus ar apgrozījumu līdz 70 000 eiro no lauku reģioniem, kuri darbojas pārtikas ražošanas jomā un vēlas straujāku izaugsmi, kā arī saimnieciskās darbības dažādošanu vai efektivitātes palielināšanu. 

Uzņems arī topošos uzņēmējus, kuri trīs mēnešu laikā gatavi sākt savu saimniecisko darbību un patlaban vēlas saprast, ko darīt un kā labāk izmantot sev pieejamos ražošanas resursus. Tāpat uzņems arī jaunos uzņēmējus, kuri pārņem savu vecāku saimniecības.

LLKC Klientu apkalpošanas atbalsta daļas vadītāja Terēze Riekstiņa norāda, ka programma palīdzēs attīstīties mazajiem uzņēmējiem. Tā sniegs atbalstu biznesa sākšanai un straujākai attīstībai. Savukārt pieredzējuša konsultanta atbalsts palīdzēs attīstīt un sniegs pārliecību par savām mērķu noteikšanas, kā arī kvalitatīvu biznesa un finanšu plānu veidošanas prasmēm.

Programmā paredzēts veidot līdzīgi domājošu uzņēmēju kopienu, kas var savstarpēji atbalstīt viens otru, dalīties pieredzē un kopā mācīties. Programmā piedāvās arī mācības un pieredzes apmaiņu par uzņēmējiem interesējošām tēmām. Vienreiz mēnesī plānots organizēt dalībnieku tikšanos tiešsaistes formātā, sniedzot iespēju, savā starpā dalīties ar pieredzi, kā arī vienreiz ceturksnī plānots organizēt kopīgas vienas dienas mācības.

Dalība programmā ir bez maksas. Interesenti dalībai var pieteikties LLKC birojos visā Latvijā no 25. jūnija līdz 25. jūlijam. Dalībnieku izvēles procesā priekšroku dos uzņēmējiem līdz 40 gadu vecumam. Pēc pieteikšanās procesa noslēgšanās dalībniekiem ar uzņēmējdarbības konsultantiem, būs iespēja vienoties par individuāliem konsultāciju laikiem. Programmas sākuma datums vēl nav zināms.

Savukārt "Laukiem būt!" biznesa ideju konkurss notiks nākamā gada pavasarī, kuram pieteikšanos izsludinās līdz ar "Laukiem augt" programmas noslēgšanos.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.