SIA "Alūksnes putnu ferma", kas ir AS "APF Holdings" (APF) uzņēmumu grupas uzņēmums, parakstījusi līgumu ar lauksaimniecības iekārtu ražotāju "Big Dutchman" un investēs četrus miljonus eiro divu jaunu novietņu aprīkošanā ar modernu un automatizētu putnu turēšanas iekārtu.

Reklāma

Jaunās iekārtas tiks uzstādītas līdztekus divu jaunu dējējvistu novietņu būvniecībai par kuru izveidi maijā tika noslēgts līgums ar būvniecības uzņēmumu SIA "Aimasa". 

Plānots, ka "Big Dutchman" piegādās vistu ārpus sprostu turēšanas iekārtas, kūtsmēslu savākšanas iekārtas, automātisku olu skaitīšanas risinājumu un automātisku klimata kontroles tehnoloģiju dējējvistu labturībai. Tāpat APF būs pirmie Baltijā, kas aprīkos dējējvistu novietnes ar izplūdes emisiju samazinošu risinājumu, kas būtiski samazinās ietekmi uz apkārtējo vidi.

"Līgums ar "Big Dutchman" ir daļa no attīstības plāna, ko prezentējām pērn notikušā "APF Holding"a sākotnējā akciju piedāvājuma laikā. Modernas ražošanas iekārtas, protams, nozīmē arī efektivitāti, kas ļauj samazināt izmaksas un uzlabos ražošanas procesu - tas, savukārt, dos jūtamus ieguvumus gan mūsu akcionāriem, gan pircējiem," norāda "APF Holdings" valdes priekšsēdētājs Jurijs Adamovičs.

"Big Dutchman", kas sākotnēji tika dibināts ASV, šobrīd ir Vācijas uzņēmums ar gandrīz 100 gadu pieredzi lauksaimniecības iekārtu ražošanā ar specializāciju putnkopībā un cūkkopībā.

Kompānija "APF Holdings" reģistrēta 2017. gadā, tās pamatkapitāls ir 4,7 miljoni eiro. Uzņēmumu grupā ietilpst putnkopības un olu ražošanas uzņēmums "Alūksnes putnu ferma", vairumtirdzniecības uzņēmums SIA "APF Trading", putnkopības un olu ražošanas pakalpojumu sniedzējs SIA "Oluksne", gāzes un organiskā mēslojuma ražotājs SIA "APF Energy" un putnkopības un jaunputnu audzēšanas uzņēmums SIA "Preiļu putni".

"APF Holdings" lielākais akcionārs ir Adamovičs.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.