Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) sezonas noslēguma turnīrā "WTA Finals", kas pirmdien noslēdzās Meksikas kūrortā Kankūnā, lielisku sniegumu demonstrēja Polijas tenisiste Iga Švjonteka.

Viņa uzvarēja visās piecās spēlēs, nezaudējot nevienā setā. Jāņem vērā, ka pretinieces nebija šādas tādas – trīs no viņām šogad bija uzvarējušas "Grand Slam" turnīros. Pusfinālā Švjonteka tika galā ar tā brīža ranga pirmo raketi baltkrievieti Arinu Sabaļenku – 6:3, 6:2, bet finālā stundas laikā ar 6:1, 6:0 sagrāva ranga piekto raketi Džesiku Pegulu no ASV. Uzvara turnīrā 22 gadus vecajai polietei pēc divu mēnešu pārtraukuma ļāva atgūt pasaules pirmās raketes godu, kuru viņa septembra sākumā zaudēja ASV atklātajā čempionātā, astotdaļfinālā zaudējot mūsu Aļonai Ostapenko. Toreiz Švjonteka kortu pameta raudādama. "Necerēju, ka pasaules pirmo numuru atgūšu jau šogad. Pie sevis prātoju, ka nākamais būs mans gads, taču smagais darbs, ko ieguldīju treniņos, atmaksājās jau tagad," pēc triumfa sacīja poliete, kura šosezon uzvarēja sešos turnīros, par diviem mazāk nekā pērn, taču jūnijā nosargāja Francijas atklātā čempionāta uzvarētājas titulu.

"Lepojos ar sevi, jo sezonas noslēguma turnīrs nebija viegls, taču tāds bija arī viss šis gads," piebilda Švjonteka,

kura Kankūnā tika arī pie ievērojamas naudas balvas – 3,07 miljoniem ASV dolāru (kopējais balvu fonds šajā turnīrā bija deviņi miljoni). Polijas tenisiste šosezon bija arī naskākā naudas pelnītaja starp tenisistēm, tiekot pie 9,8 miljoniem dolāru. Viņa aizvadīja 79 spēles, izcīnot 68 uzvaras.

Rangā otro vietu tagad ieņem Sabaļenka, trešā ir amerikāniete Koko Gofa, kurai seko Jeļena Ribakina no Kazahstānas un Džesika Pegula. Aļona Ostapenko gadu noslēgusi 13. vietā, salīdzinājumā ar sezonas sākumu pakāpjoties par piecām pozīcijām augstāk. Pēdējās trīs sezonās Ostapenko izcīnījusi pa vienam WTA turnīru uzvarētājas titulam, šosezon paliekot nepārspētai Birmingemā. Savukārt "Grand Slam" turnīros gāja kā pa viļņiem – Melburnā un Ņujorkā sasniegti ceturtdaļfināli, bet Parīzē un Vimbldonā zaudēts jau otrajā kārtā. Gada griezumā Ostapenko nopelnījusi 2,1 miljonu dolāru, bet karjerā tikusi pie 13,9 miljoniem, kas visu laiku labāko pelnītāju sarakstā dod 38. vietu (līdere ar 94,8 miljoniem ir Serēna Viljamsa).