Mūžībā 86 gadu vecumā devies 1960. gada Romas olimpisko spēļu vicečempions basketbolā Cēzars Ozers.

Viņš no 1958. līdz 1968. gadam pārstāvēja Rīgas "VEF", reizi kļūstot par Latvijas čempionu un četras reizes izcīnot PSRS čempionātu bronzu. Tāpat viņš spēlēja Latvijas PSR izlasē, aizvadot 66 mačus un divas reizes izcīnot Tautu spartakiādes bronzas medaļas. PSRS izlasē viņš tika ņemts kā viens no tā laika labākajiem snaiperiem. 

"Man laimējās, jo "VEF" komandā nonācu vienā pārī ar pašu Raimondu Karnīti. No viņa bija ko mācīties! 

Parasti pirms spēlēm viss tika izbīdīts uz šaha galdiņa. Kad ieviesa 30 sekunžu uzbrukuma limitu, vairs nevarēja tīt garās un gudrās kombinācijas. Man noteikumu izmaiņas nāca labumā. Biju labs metējs, taču spēlēs man pietrūka pašpārliecības. Kad limits gāja uz beigām, bumbu bieži piespēlēja man un Karnītis brēca: "Jāmet!!!" Tā gluži piespiedu kārtā kļuvu par snaiperi. Tā bija viena no īpašībām, ko novērtēja PSRS olimpiskās izlases veidotāji," savās atmiņās savulaik dalījās Cēzars Ozers. Atvadīšanās no basketbola leģendas notiks sestdien plkst. 12 Rīgas Krematorijā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.