Latvijas futbola pēc spēka otrajā līgā kārtu pirms beigām otro vietu un ceļazīmi uz virslīgu nodrošinājusi "Grobiņas SC/LSF".

Latvijas futbola virslīgā pirmspēdējā kārtā līdere "Rīga" ar 3:1 pārspēja "Mettu", kopvērtējumā saglabājot viena punkta pārsvaru pār "RFS", kas ar 4:0 sagrāva Salaspils "Super Novu". Tikmēr noskaidrojās, ka arī nākamajā sezonā bez eirokausiem paliks "Liepāja", kas ar 1:2 zaudēja "Daugavpilij" un kopvērtējumā ar 48 punktiem nevar pacelties augstāk par piekto vietu. Atviegloti var nopūsties "Auda" (55) un "Valmiera" (52), kas šajā kārtā ar 1:0 pieveica attiecīgi "Tukumu 2000/Telmu" un "Jelgavu". Pēdējā kārtā 11. novembrī "Rīga" spēlēs Valmierā, bet "RFS" uzņems "Mettu".

Nākotnes līgā "Grobiņas SC/LSF" kopvērtējumā ar 25 spēlēs iegūtiem 63 punktiem ieņem otro vietu un pēdējā mačā vēl var apsteigt "Rīgu-2", kas nevar pretendēt uz iespēju spēlēt virslīgā.

"Jau pirms sezonas izvirzījām mērķi iekļūt virslīgā, uz īri piesaistīti spēlētāji no "Liepājas". Saspringti mači, uzvaras nenāca viegli, čempionāta otrajā pusē daudzas spēles noslēdzās ar vienu, divu vārtu starpību, to vairāk noteica spēlētāju uztraukums – vienus vārtus iesit un saprot, ka jānotur rezultāts. Protams, gribam nākamgad spēlēt virslīgā, centīsimies izpildīt licencēšanas kritērijus, ir sava nosacījumiem atbilstoša akadēmija (Dienvidkurzemes sporta skola), spēles jau šosezon aizvadījām Daugavas stadionā Liepājā, tā ka tur nebūs problēmu," "Latvijas Avīzei" ieskicēja grobiņnieku galvenais treneris Viktors Dobrecovs.

Komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 12 gūtiem vārtiem ir trenera 26 gadus vecais dēls Devids, kurš iepriekšējos gados vasarās devās uz Angliju strādāt, lai nopelnītu naudu studijām. Šogad visa uzmanība tika veltīta futbolam, bet viņš arī studē Latvijas Jūras akadēmijā. "Futbols dēlam un vēl vairākiem mūsu studentiem ir pirmajā vietā, mēģina nenogalināt sevī sportistu," prioritāšu skalu raksturoja Viktors Dobrecovs. Sezonas beigas Devidam izbojāja ceļgala savainojums, tiesa, nav sarautas krusteniskās saites, kā izskatījās sākotnēji.

"Grobiņas SC/LSF" pārstāv viens leģionārs – 23 gadus vecais ukraiņu vārtsargs Artjoms Mališs, kurš tiek īrēts no "Liepājas". Parādījis sevi no labākās puses gan laukumā, gan ārpus tā.

Trešā Nākotnes līgā būs "Skanste", kam būtu jāpiedalās pārspēlēs par iekļūšanu virslīgā, taču klīst runas, ka nākamgad tā varētu tikt paplašināta līdz 12 komandām.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.