Latvijas hokeja izlase šonedēļ aizvadīs pirmās spēles pēc pavasarī izcīnītajām bronzas medaļām.

Ceturtdien un piektdien Daugavas stadiona ledus hallē Harija Vītoliņa trenētā komanda divas reizes samēros spēkus ar Francijas valstsvienību. Vītoliņš uzsver, ka spēles būs principiālas un svarīgas, jo Latvijas hokejisti ir pacēluši savas meistarības latiņu ļoti augstu un līmeni jāspēj noturēt, turklāt pret Franciju būs jāspēlē arī maijā pasaules čempionātā Ostravā. 

"Sākam visu no nulles, katram spēlētājam ir ko pierādīt. Latiņu esam pacēluši augstu, redzu, ka mūs Eiropā tagad novērtē, jābūt atbildības sajūtai un, neatkarīgi, kāds sastāvs, jārāda sava spēle," 

uzsver treneris. Komandā ir septiņi bronzas medaļnieki – Ivars Punnenovs, Kristiāns Rubīns, Kristaps Zīle, Roberts Mamčics, Mārtiņš Dzierkals, Renārs Krastenbergs un Georgs Golovkovs. Treneri vēlējās redzēt arī Oskaru Batņu, taču viņam trauma, tāpat kā Denisam Smirnovam, Danielam Bērziņam un Sandim Smonam, kuri arī citādi būtu saukti uz izlasi. Ir četri debitanti – vārtsargs Arginto Milbergs, Roberts Cjunskis, Kristaps Roķis un Anrī Ravinskis. 

"Katram būs ko pierādīt. Piemēram, Rubīnu iepriekš sezonas gaitā šādos turnīros nevarējām redzēt, Kristaps Zīle jaunajiem parādīs, cik pašaizliedzīgi jāspēlē izlasē, Mārtiņam Dzierkalam gribu iedot lielāku spēles laiku, iespēju vairākumā ar lielāku atbildību, jo Zviedrijā viņam šosezon vairāk jāveic melnais darbs. Haraldam Eglem iepriekšējā sezonā mazliet pietrūka, lai tiktu izlasē, Eduards Tralmaks ir mazāk redzēts. Tāpat ir jaunie ar perspektīvu uz nākotni, Anrī Ravinskis, Roberts Cjunskis, redzēs, kā viņi jūtas pieaugušo hokejā. Daudziem šī būs iespēja sevi parādīt, lai arī turpmāk mēs par viņiem domātu izlases kontekstā," viena vai otra spēlētāja izsaukšanu uz pārbaudes spēlēm skaidroja Vītoliņš.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.