Latvijas futbola izlase svētdien sāks gatavoties noslēdzošajām divām šī gada cīņām – mājās Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačam pret Horvātiju un viesos pārbaudes spēlei pret Poliju.

Izlases kandidātu sarakstā iekļauti 25 futbolisti. Pēc traumas sadziedēšanas ierindā atkal ir Raivis Jurkovskis ("Rīga"), bet pēc ilgāka pārtraukuma izsaukts vēl viens aizsargs Krišs Kārkliņš ("Auda"). Salīdzinājumā ar iepriekšējo sanākšanu komandā nav Kirila Iļjina un Oskara Vientiesa. Gatavoties sezonas noslēguma mačiem Latvijas izlase sāks dienu pēc Latvijas futbola virslīgas pēdējās kārtas, kurā sestdien noskaidrosies valsts čempioni. Valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs uzsver, ka īpaša būs spēle pret Horvātiju. Pirmkārt, tā notiks valsts svētkos 18. novembrī, otrkārt, horvāti pēdējās divās Pasaules kausa izcīņās tika labāko četriniekā un tās rindās spēlē pasaules superzvaigzne Luka Modričs. Treškārt, pirmajā aplī Latvija viesos Horvātijai zaudēja ar 0:5 un, ceturtkārt, horvātiem tā būs ļoti svarīga cīņa par ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru. 

"Mums ir ambīcijas parādīt kvalitatīvu sniegumu, gribas aizvadīt labu spēli. Tas ir mūsu uzdevums nometnes pirmajai spēlei pret ļoti motivētu un labi zināmu pretinieku. 

Par otro spēli pret Poliju – neslēpšu, ka tas nav ideālākais pretinieks, pret kuru es gribētu spēli sezonas beigās. Pārbaudes spēlēm vajadzētu kalpot kā labam placdarmam, lai pārbaudītu spēlētājus, kas ir mazāk spēlējuši iepriekšējās astoņās cīņās. Meklēsim balansu starp to un konkurētspējas saglabāšanu pret nopietna līmeņa pretinieku. Centīsimies parādīt savu labāko sniegumu," sola Kazakevičs, kuram, iespējams, mačs pret Poliju var kļūt par pēdējo pie izlases stūres. Latvijas Futbola federācijas (LFF) vadītājs Vadims Ļašenko vēl septembrī pauda, ka pēc Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla beigām tiks veikts Kazakeviča darba vērtējums. Statistika brēktin brēc, ka nepieciešamas izmaiņas, jo šogad Latvijas izlase astoņās spēlēs ir izcīnījusi vienu uzvaru un septiņas reizes zaudējusi, bet vārtu attiecība ir 7:20.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.