Oskaram Batņam šis ir lielisks gads hokejā. Pavasarī kopā ar Latvijas izlasi izcīnītas vēsturiskās pasaules čempionāta bronzas medaļas, savukārt rudenī savā trešajā sezonā Somijas čempionātā viņš kļuvis par Mikeli "Jukurit" uzbrukuma līderi.

Sezonas pirmajos 18 mačos 28 gadus vecais Batņa Somijā ir guvis septiņus vārtus, kas ir vairāk nekā iepriekšējās divās sezonās kopā. Viņš ir "Jukurit" komandas labākais snaiperis, bet visā līgā ieņem dalītu 17. vietu. Daudziem tas ir liels pārsteigums, bet pats augumā raženais uzbrucējs sarunā ar "Latvijas Avīzi" saka, ka bijis tam gatavs. "Gaidīju, ka tam kaut kad ir jānotiek, un šosezon arī viss notiek. Zinu, ko varu izdarīt hokeja laukumā, un tad, kad uzticas, ir daudz vieglāk spēlēt," Oskars norāda, ka komandā bauda treneru uzticību. Pirms sezonas sagatavošanās procesā viņš neko būtiski nav mainījis, taču kārtīgi strādājis. 

"Lielākoties darīju to pašu, ko citus gadus. Biju fiziski gatavs sezonas sākumam, atlika tikai ielēkt ritmā un rādīt, ko spēju. Arī treneris uzreiz deva daudz spēlēt," 

uzsver Batņa, kurš lielāko daļu ripu sametis no vārtu priekšas. "Man patīk tur atrasties, un tā ir mana maizīte," pasmaida Oskars.

Jātiek "play off"

Pērn Mikeli "Jukurit" komanda Somijas čempionātu noslēdza 11. vietā, tikai par punkta tiesu atpaliekot no izslēgšanas spēlēm, kur tiek desmit labākās vienības. Šīs sezonas sākumā komanda uz brīdi bija pat otrā, tad gan sekoja piecu zaudējumu sērija un kritiens turnīra tabulā, bet pirms izlašu pauzes komanda atrodas astotajā pozīcijā. "Sākums bija labs, bet tad bija kritiens. Ne jau rādītās spēles ziņā, jo, teikšu godīgi, mēs dominējām pār pretiniekiem. Taču bija realizācijas problēmas, nevarējām iemest. Arī treneris Olli Jokinens palika nedaudz dusmīgs, nosēdināja pāris līderus uz beņķīša. 

Bet nu esam atguvuši vārtu gūšanas garšu, atkal sākam uzvarēt. Mērķis ir izslēgšanas spēles, šobrīd esam astotie, taču tabula ir ļoti blīva, viena uzvara, esam piektie. 

Vēl gan daudz jāspēlē, aizvadīta tikai trešdaļa, un viss var ļoti ātri mainīties. Mēs spēlējam izteiktu Ziemeļamerikas hokeju, ātru, fizisku. Jokinens ir ar milzīgu NHL pieredzi, tāpēc viņam tas hokejs ir tuvs. Uz kopējā fona joprojām izceļamies, lai gan tā, kā mēs, Somijā šosezon cenšas spēlēt vēl vairākas komandas. Pirmajās divās manās sezonās Somijā bija labi ja viena vai divas komandas, kas spēlēja Ziemeļamerikas hokeju," Somijas čempionāta nianses atklāj Batņa.

Godīgs treneris

Jokinens patiesi ir leģendāra persona somu hokejā. Viņš savulaik NHL aizvadīja 17 sezonas un vairāk nekā 1200 spēles, trīs gadus bija Floridas "Panthers" kapteinis, ar Somijas izlasi kļuvis par olimpisko un trīskārtēju pasaules vicečempionu. "Vai viņš ir stingrs treneris? Neteikšu, ka ļoti, bet ar saviem principiem. Ja spēlēsi labi, viss būs kārtībā, ja nebūsi līmenī, tad Jokinens būs ļoti atklāts un godīgs, pateiks visu, kā ir. Un tad var dzirdēt arī skarbākus vārdus. Man ar viņu ir labas attiecības," teic Batņa. Vēl viens no Jokinena vadības stiliem ir tas, ka komandā sadalījums pa maiņām ir tikai uz papīra. "Ja citreiz paskatās statistikā, tad ceturtā maiņa, kas tā bijusi ierakstīta protokolā, ir nospēlējusi vairāk par citiem virknējumiem. 

Treneris skatās, kāds ir spēles ritējums, kurai maiņai labāk iet, tie arī vairāk spēlēs. Ir interesanti. 

Piemēram, es šosezon spēlēju gan pa malu, gan pa centru, arī citiem notiek pozīciju maiņa. Tiek darīts viss, lai mēs kā komanda sasniegtu maksimālu rezultātu," treneri paslavē Batņa.

Jāsakārto veselība

Sākotnēji bija plānots, ka Batņa šodien un rīt Latvijas izlases rindās piedalīsies pārbaudes spēlēs pret Franciju, tomēr plānus nācies mainīt, jo Oskaram ir jāsakārto veselība. "Nav nekas smags, vienkārši pēdējās trīs spēles mocīja gūžas muskulis un plaukstas locītava. Spēlēju ar pretsāpju zālēm, tāpēc šoreiz vienojāmies, ka izlasē caur sāpēm gluži nevajadzētu spēlēt. Pats gan iešu klātienē skatīties un atbalstīt džekus, jo uz pāris dienām esmu Latvijā," saka Batņa, kurš pēc pavasara pasaules čempionāta sava nepiekāpīgā spēles stila dēļ ir viens no populārākajiem izlases spēlētājiem. Arī Somijā netika palaists garām, ka pie viņiem spēlē šī gada pasaules čempionāta medaļnieks. "Pirms pirmās mājas spēles bija maza sveikšanas ceremonija, kurā man pasniedza dāvaniņas gan no kluba faniem, gan no komandas. Protams, tas bija patīkami."

Vizītkarte. Oskars Batņa

  • Dzimis 1995. gada 7. maijā.
  • Profesionāls hokejists, Latvijas izlases uzbrucējs.
  • Spēlējis Latvijas, Ziemeļamerikas, Austrijas, Francijas un Somijas klubos. Trešo sezonu pārstāv Mikeli "Jukurit" komandu.
  • Latvijas izlases rindās piedalījies četros pasaules čempionātos un Pekinas olimpiskajās spēlēs.
  • Pasaules čempionātos aizvadījis 27 spēles, gūstot četrus vārtus un divas reizes asistējot partneriem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.