Bijušais ASV prezidents Donalds Tramps cīņā par republikāņu partijas nomināciju ceturtdien uzvarējis vēlētāju sapulcēs Nevadā, priekšvēlēšanu procesā gūstot uzvaru jau trešajā štatā pēc kārtas.

Bijusī ASV vēstniece ANO Nikija Heilija vēlētāju sapulcēs Nevadā nekandidēja, kaut arī šis Nevadas priekšvēlēšanu formāts ir vienīgais, ko republikāņu partija ņems vērā, apkopojot balsojumus partijas galīgajai nominācijai.

Heilja skaidroja, ka uzskata par negodīgu šo formātu, kurā priekšrocības ir Trampam, un tā vietā otrdien kandidēja simboliskajās Nevadas priekšvēlēšanās.

Tiesa, šajā balsojumā visvairāk vēlētāju izvēlējās opciju "neviens no kandidātiem", bet Heilija palika otrajā vietā.

Tramps iegūs visus vai lielāko daļu no Republikāņu nacionālā konventa Nevadas 26 delegātiem.

Lai iegūtu partijas nomināciju, Trampam ir jānodrošina vismaz 1215 delegātu atbalsts.

Priekšvēlēšanu process Nevadā ir sarežģīts. Štatā tradicionāli notika Republikāņu partijas organizētas vēlētāju sapulces, taču 2021.gadā štats pieņēma likumu, ar kuru tās tika aizstātas ar štata organizētām priekšvēlēšanām. Taču republikāņi iebilda pret jauno sistēmu un apstrīdēja to tiesā, taču nesekmīgi. Tomēr partija izlēma arī turpmāk rīkot savas vēlētāju sapulces un nolēma, ka tikai to iznākums noteiks delegātu skaitu.

Štata partija arī nolēma, ka tie kandidāti, kas piedalīsies štata organizētajās priekšvēlēšanās, nevarēs piedalīties partijas organizētajā balsojumā, lai gan vēlētāji var piedalīties abos balsojumos.

Nākamās priekšvēlēšanas notiks 24. februārī Dienvidkarolīnā. Heilija savulaik bija šī štata gubernatore un tagad cer, ka šis apstāklis var vairot viņas izredzes uz labāku rezultātu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.